Рада створила комісію, яка має "розібратися" з правоохоронцями

Четвер, 16 січня 2014, 12:27

Верховна Рада постановила створити слідчу комісію з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб у зв’язку з масовими протестами, що відбуваються з 21 листопада 2013 року.

За відповідний проект постанови №3832, внесений Арсенієм Яценюком 26 грудня 2013 року, проголосували через систему "Рада" 213 депутатів при необхідних 150 голосах.

Постанова передбачає утворення тимчасової слідчої комісії ВР "з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року".

Завдання комісії – отримати повну та достовірну інформацію щодо таких протиправних діянь правоохоронців, встановлення осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їхній професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генпрокуратури.

Головою цієї комісії призначено депутата від "Батьківщини" Геннадія Москаля.

До цієї комісії включено: 3 депутати від Партії регіонів, 2 депутати від "Батьківщини" та по одному депутату від "Свободи", УДАРу та Компартії. Зокрема, до неї увійшли Олег Медуниця ("Батьківщина"), Олег Махніцький ("Свобода"), Микола Паламарчук (УДАР).

ТСК діятиме один рік. Звіт має бути заслухано на засіданні Верховної Ради "не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї постанови".

powered by lun.ua