Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Німеччина й Великобританія закликала Януковича не застосовувати насильство

Середа, 22 січня 2014, 17:37

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер закликав президента Віктора Януковича не застосовувати насильство щодо демонстрантів у Києві.

Про це сказано в заяві глави МЗС Німеччини

"Наша позиція була й залишається такою: насильство не є вирішенням проблем. Це ми говоримо обом сторонам. У той же час на адресу президента Януковича ми однозначно говоримо: буде неприйнятним, якщо реакція керівництва в Україні виявиться в насильстві й при цьому постраждає ще більше людей", - сказано в заяві.

Штайнмайер зазначив, що саме на уряді лежить зобов'язання обов’язок мирні демонстрації.

"Уночі зі столиці України нам були показані жахливі картини. А новини сьогоднішнього ранку про вбитих просто приголомшуючі. Я розумію розпач опозиції, яка вже протягом багатьох днів і тижнів відчуває, що нічого не просувається, що уряд і президент не зробили жодного рішучого кроку їй назустріч", - підкреслив міністр.

Великобританія стурбована подіями в Києві й закликає українське керівництво довести прихильність мирному врегулюванню ситуації, заявив міністр по справах Європи Міністерства закордонних справ Великобританії Девід Лідінгтон (David Lidington).

"Після повідомлень про загибель людей у результаті насильства між демонстрантами й правоохоронцями в Києві міністр по справах Європи Девід Лідінгтон сьогодні зустрівся з тимчасово повірником у справах посольства України у Великобританії, щоб підкреслити свою глибоку стурбованість", - говориться в заяві.

За словами Лідінгтона, усі сторони конфлікту повинні втриматися від насильства й уникати дій, які можуть загострити ситуацію.

Особлива відповідальність за, що відбувається, за словами представника британського МЗС, лежить на українській владі й президенту Віктору Януковичі.

"Українське керівництво має вжити термінових заходів для вирішення фундаментальних причин нинішньої кризи й урегулювання розбіжностей шляхом конструктивного й всебічного діалогу. Президент Янукович повинен продемонструвати через дії його офіційну прихильність демократичним нормам і цінностям", - відповів Лідінгтон.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування