У ПР просять світ підтримати "миротворчі ініціативи Януковича"

Четвер, 30 січня 2014, 17:33

Партія регіонів привітала прийняття Верховною Радою закону про "амністію" затриманих учасників масових заворушень.

Про це йдеться в офіційній заяві партії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У партії вважають його "найважливішим кроком в послідовній реалізації ініціатив президента Віктора Януковича з мирного врегулювання політичної кризи".

У документі заявляється, що парламентська опозиція "самоусунулася від прийняття рішення з даного питання".

На думку ПР, "вожді опозиції перешкоджають мирному врегулюванню конфлікту і прагнуть спровокувати чергову хвилю агресії і насильства".

"Втягши своїх прихильників у протиправні дії, підставивши їх під кримінальні статті, опозиція кинула їх напризволяще, не дала жодного голосу на підтримку закону про амністію затриманих активістів", - наголошується в документі.

При цьому в заяві наголошується, що "забезпечивши результативне голосування, парламентська більшість підтвердила свою згуртованість і націленість на ефективну роботу, своє щире бажання... зберегти громадянський мир, зберегти Україну".

"Прийнявши закон, влада продемонструвала свою готовність до діалогу, зробила свій крок назустріч опозиції, назустріч громадянському миру і злагоді", - підкреслили в Партії регіонів.

У заяві наголошується, що прийнятий закон "відповідає численним рекомендаціям міжнародних експертів, політиків, логіці здорового глузду, основним правовим нормам, передбачає ряд взаємних зобов'язань".

При цьому не містить вимог про звільнення пунктів базування протестувальників ( Будинок профспілок , Український дім , Жовтневий палац ) і не передбачає обмежень на подальше проведення протестних акцій на Майдані і вулиці Хрещатик у Києві, - заявляють у ПР.

У документі також міститься заклик до міжнародної громадськості підтримати "миротворчі ініціативи Януковича".

"Партія регіонів не допустить подальшої ескалації конфлікту, зробить усе можливе для його мирного врегулювання", - сказано в заяві.

Як відомо, правозахисники заявили, що законом про так звану "амністію", прийнятим у середу, Верховна Рада ставить Україну в один ряд з піратами і терористами.

Вони вказують, що закон суперечить базовим нормам міжнародного, конституційного та кримінального права.

Як відомо, закон про "амністію" у ВР було прийнято після того, як Янукович провів нараду з фракцією ПР.

powered by lun.ua