Єврочиновники уже заїкаються про блокування рахунків української влади

П'ятниця, 31 січня 2014, 04:59

Небажання президента України Віктора Януковича йти на компроміс може призвести до того, що вже наступного тижня в ЄС можуть почати готувати списки чиновників, які отримають заборону на в'їзд та заблоковані рахунки.

Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" заявив голова комітету з закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок

"Ситуація надзвичайно складна. Коли я бачу, що президент втрутився, коли партії (у середу, 29 січня, у Верховній раді) були на шляху до того, аби домовитися про розумне рішення, то складається враження, що цей президент очевидно не бажає мирного врегулювання", - наголосив він.

За його словами президент та його послідовники демонструють абсолютну жорсткість.

"Вони ні на міліметр не готові іти на компроміси. Вони мають однобокий погляд, що насильство йшло з іншого боку. Я думаю, це повна втрата реальності у купі з тотальною претензією на владу", - зазначив Брок.

Він додав, що санкції проти українських чиновників можуть бути запроваджені лише тоді, коли закінчаться переговори.

"Не можна запроваджувати санкції, поки переговори ще тривають. Спочатку одне, потім інше. Я припускаю, що якщо так і далі продовжуватиметься, наступними тижнями почнуть працювати над списком, за яким особисто відповідальні за затримання, вбивства, тортури та засудження, котрі є неприйнятними, отримають заборону на в'їзд. Це можуть поєднати і з блокуванням рахунків", - зауважив Брок.

"Я вже почуваюся обманутим. Президентом, політикою цього уряду, Партією регіонів, котра завжди робить крок вперед, а потім два кроки назад", - додав він.

Як відомо, напередодні президент європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) Європарламенту Анрі Малосс (Henri Malosse) заявив, що питання введення санкцій проти українських чиновників активно обговорюється в Європейському Союзі.

Раніше польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський наголошував, що ухвалення Верховною Радою закону про амністію у версії Партії регіонів показує небажання Віктора Януковича шукати порозуміння з опозицієюpowered by lun.ua