"УДАР" чекає від "Батьківщини" відповіді на свої зміни Конституції

6 переглядів
Понеділок, 10 лютого 2014, 15:21

Варіант пропозицій зміну Конституції від "УДАРу" передано фракції "Батьківщина", і "УДАР" очікує від неї відповіді вже найближчим часом.

Про це повідомив депутат від "УДАРу" Ростислав Павленко агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що своїми змінами до Конституції його партія пропонує наслідувати шлях, започаткований у Франції і випробуваний Польщею.  

"Наші пропозиції стосуються декількох принципових, на мій погляд, моментів. Перше – це питання формування уряду та його відповідальності", - сказав Павленко.

Депутат зазначив, що в роботі уряду важливо витримати баланс між ефективністю влади і чіткою відповідальністю.

"Щоб уряд не був приватизований ні президентом, ні парламентом. Тому пропонується модель, яка працює у низці європейських країн. Родоначальником цього напряму можна вважати Францію, дуже схожа модель працює в Польщі, коли і президент, і Верховна Рада мають можливість впливати на призначення уряду", - заявив Павленко.

За словами депутата, другий принциповий момент – місцеві держадміністрації.

"Ми не відмовляємося від державних адміністрацій. Ми пропонуємо зберегти місцеві адміністрації, але наділити їх лише повноваженнями контролю за додержанням прав людини і за діяльністю органів виконавчої влади. Бюджетні повноваження має бути передано, як це відбувається у низці країн, органам місцевого самоврядування", - сказав він.

Павленко також пояснив: "Щоб не створювати колізії, ми пропонуємо, щоб Центрвиборчком просто автоматично оголошував вибори".

Крім того, "УДАР" пропонує ухвалювати 270 голосами, а не простою більшістю в 226 голосів, закони, "які є визначальними для життя людей, для функціонування органів державної влади – до таких законів належать виборчі закони, закон про регламент".

За словами Павленка, таким чином можна буде уникнути диктату простої більшості, яка могла маніпулювати регламентом на власний розсуд.

"Що стосується повноважень президента... Ми пропонуємо зберегти йому повноваження і брати участь у формуванні різних органів, Конституційного Суду (пропонується надати президенту право призначати половину складу КС), ради Нацбанку", - зазначив він.

"УДАР" пропонує також зберегти за главою держави право припиняти дії актів уряду. "У цьому випадку він виступає як орган контролю, представляючи суспільство у взаємодії з виконавчою владою, і виступає обмежувачем можливих зловживань із боку уряду", - сказав Павленко.

Він додав, що у варіанті змін до Конституції від "УДАРу" передбачено і спрощену процедуру імпічменту президента.

Як відомо, Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання, коли буде узгоджено проект змін до Конституції. Однак сайт парламенту повідомив, що 10 лютого засідання робочої групи "не відбудеться з огляду на розбіжність позицій фракцій "УДАР" і "Батьківщина" щодо внесення змін до основного закону".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua