Проти київської Самооборони відкрили кримінальну справу

Четвер, 13 лютого 2014, 14:53

Столична прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо незаконного створення у Києві воєнізованих формувань.

Про це, повідомляє УНІАН, на брифінгу в Києві заявили прокурор столиці Микола Бескишкий і його прес-секретар Яна Соболевська.

"Нами порушено кримінальне провадження за 2 ч. ч. і 4 ст. 260 (Кримінального кодексу) щодо незаконного створення воєнізованих збройних формувань", - сказав Бескишкий.

Соболєвська зазначила, що провадження відкрили 11 лютого, коли була отримана інформація про те, що в Києві можуть діяти незаконні військові формування.

Представник прокуратури також додала, що отриману інформацію оперативним шляхом перевіряють співробітники ГУ МВС України в Києві.

У свою чергу, МВС Києва повідомляє, що до складу незаконного формування за назвою "Національна гвардія" увійшли представники "Самооборони Майдану", козаки та "Правий сектор", і що ЗМІ висвітлювали "факти організації, озброєння та тренування цих осіб з метою чинення опору представникам влади".

"За фактами створення незаконних збройних формувань та участі осіб у їх складі у нападі на підприємства, установи, організації або громадян на території центральної частини міста Києва" слідчий відділ Шевченківського РУ ГУ МВС у Києві відкрив провадження за ч. 2 та ч.4 ст. 260 ККУ "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань" і веде розслідування.

"За дане кримінальне правопорушення чинним законодавством України передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком до 12 років", - зазначає міліція.

Раніше повідомлялося про те, що аналогічне кримінальне провадження відкрили на Львівщині.

Тиждень тому комендант Майдану Андрій Парубій заявив,що у структурі Самооборони Майдану вже діють 39 сотень, а загальна кількість бійців складає близько 12 тисяч. За його словами, з лютого має починається структуризація сотень Самооборони по областях України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування