WSJ: Росія готує для України грузинський сценарій

79 переглядів
39
Понеділок, 17 лютого 2014, 14:02

Після закінчення Олімпіади в Сочі Росія більше не буде стримуватися і чинитиме надзвичайний тиск на Україну.

Таку думку у статті Останній шанс для Європи в Україні, опублікованій у The Wall Street Journal, висловив Стефан Бланк, старший співробітник Ради американської зовнішньої політики (American Foreign Policy Council) у Вашингтоні.

Експерт підкреслює, що північний сусід постійно відмовлявся визнавати незалежність України.

"Представники російської еліти свято вірять в те, що незалежної України ніколи не було і не буде", - підкреслює Бланк, додаючи, що в принципі Росія розглядає будь-яку пострадянську чи східноєвропейську країну з такої ж точки зору.

На його думку, повідомлення про формування проурядових воєнізованих угруповань в Східній Україні, заклики кримських законодавців "врятувати" їх від українського антиурядового повстання, і обговорення в російських ЗМІ можливого розпаду України вказують на сценарій, який відкриває шлях для застосування сили.

"Росія вже роздала тисячі паспортів жителям Криму, і могла б, наприклад, заявити, що має "рятувати" своїх громадян, як це було у Грузії в 2008 році", - припускає Бланк.

Він нагадує, що в 2009-му та 2013-му РФ проводила військові навчання "від Арктики до Балтики", під час який військові тренувалися захищати дружню Білорусь від агресії збоку східноєвропейських країн.

"Окрім того, що ці навчання були явною репетицією загальноєвропейської війни, вони також поклали підґрунтя думки про те, що Росія може і буде захищати своїх громадян за кордоном", - вважає американський експерт.

"Після закінчення Олімпійський ігор, Москва буде вільна втілювати свої імперські фантазії, якщо ЄС та Вашингтон не зможуть діятимуть разом в Україні", - підкреслює Бланк.

Він переконаний, що стримати апетити Москви може введення Заходом санкцій проти нинішнього українського уряду та надання Україні фінансової та політичної допомоги.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.79.47.---Дмитро Амосов..
ну роздали паспорти, от і добре. А Україна повинна завести кримінальні справи за подвійне громадянство, та змусити даблів визначитись - кацап, вали додому, українець, знищуй кацапське паспортило і відповідай по закону за неправомірне подвійне громадянство. А на територію московитам фіг хто дасть зазіхати, і як що ця трикольорова та двоголова мильна бульбашка сунеться сюди, це буде її найбільша фатальна помилка
IP: 144.76.166.---Igor Yakimenko..
Gordon Shamwey: Потрібно першими терміново почати рятувати громадян із російськими паспортами. Вагончик-товарнячок, постелити соломки і в Сибір... Із собою нехай нічого не беруть, там все видадуть...
+++холуёв кацарылых ублюдков
IP: 37.229.108.---nick7680..
якщо Росія таки вирішить втілити грузинський чи схоий сценарії то галичанам не залишається нічого іншого як теракт на магістральних газопроводах - тоді і ЄС швидше зачухається а взагалі-то за президентсва Обами поки США і ЄС "домовляються" Росія діє.
IP: 94.178.106.---Михаил Бай..
Со времён Кравчука Украину разоряли , грабили и банкротили. Это не очевидно? Грабили "патриоты", деньги перегоняли на Запад, инвестируя в экономику ЕС. Рука Москвы? Сегодня завершающий этап уничтожения надежд на создание государства Украина. Кому, кроме его граждан, нужно это государство? Миром правит Капитал, у него все рычаги. Кто сегодня олицетворяет Капитал?
IP: 109.200.236.---..
Придунайский край с удовольствием сблизится с Россией, за 20 лет в составе Украины мы видели только разруху, воровство и обнищание до дальше некуда. Думаю наши дунайские порты при сближении с РФ получат наконец хотя бы половину бывшего грузопотока из России. А наши виноделы доступ на рынок ТС.
Усі коментарі