Олімпійці радянських республік отримують найбільші винагороди за медалі

Понеділок, 17 лютого 2014, 19:00

Найбільші преміальні за олімпійські нагороди отримують спортсмени з країн колишніх республік СРСР.

Про це повідомляє Forbes.ru, який склав рейтинг країн за розміром нагород для спортсменів.

Так, найбільші премії за здобуті на Олімпійських іграх нагороди отримають спортсмени з Азербайджану, Казахстану та Латвії. Зокрема, азербайджанські спортсмени отримають більш ніж півмільйона доларів за золото, чверть мільйона за срібло та 130 тисяч за бронзу.

Україна у цьому рейтингу опинилася на дев'ятій сходинці: вітчизняні спортсмени отримають 125 тисяч доларів за золото, 80 тисяч за срібло, 55 тисяч -бронзу. Росія завершує першу десятку ($115,6 тис., $72,2 тис і $49 тис відповідно).

 Преміальні виплати спортсменам національних олімпійських збірних, Forbes.ru

Як підкреслює Forbes, чим менше шансів у збірної країни завоювати медалі, тим вище нагороди. Так, представники збірних, які завоювали найбільше медалей у Ванкувері (США, Канада і Німеччина), отримають найскромніші винагороди.

Деякі країни взагалі не пропонують нагород своїм спортсменам. Так, напередодні Олімпіади Норвегія і Швеція оголосили, що преміальні за медалі виплачуватися не будуть, кошти підуть на підтримку молодих спортсменів та розвиток спорту.

У Південній Кореї медалісти можуть відмовитися від разових виплат, отримавши замість цього щомісячну пенсію розміром у $923. Лижні федерації Швеції і Норвегії виплачують своїм спортсменам бонуси за підсумками виступів зі спонсорських коштів. Норвезькі медалісти можуть також отримати гранти на навчання.

Як відомо, українка Віта Семеренко стала бронзовою призеркою Олімпійських ігор 2014 року у спринтерській гонці з біатлону на 7,5 км. Таким чином вона має отримати 55 тисяч доларів нагороди.powered by lun.ua