Міліція забирає з лікарні поранених активістів, але декого й лишає

Середа, 19 лютого 2014, 14:01

Міліція намагається вивезти поранених активістів із київської лікарні на Харківському шосе, 121.

Так, активіст Олександр Кравцов повідомив у Facebook: "На Червоному хуторі вивозять хлопців! Буде бійка!.. Харківське шосе, 121".

Користувач Твіттера Diana написала: "Дзвонили з БСП. Плачуть лікарі та весь персонал. Менти всіх прооперованних за ніч повідключали від систем життєзабезпечення – так, як скотину".

"Менти всіх хворих після операцій покидали в буси і вивезли у невідомому напрямку", - додала вона згодом. 

Міліція під лікарнею на Харківському шосе
Міліція під лікарнею на Харківському шосе

Координатор волонтерів на місці поки не відповідає на телефон.

Міліція приїхала до лікарні, де перебувають поранені активісти
Міліція приїхала до лікарні, де перебувають поранені активісти

Лікар Ольга Богомолець не змогла підтвердити "Громадському ТБ" інформацію про лікарню на Харківському шосе.

"Зараз не відомо (мені про це), але така сама ситуація була і на житомирському КП, де до нас їхала колона з бусами зі Львова для евакуації поранених – і їх до Києва не пропустили. Тому зараз групи волонтерів вивозять поранених за КП, за місто".

"Громадське ТБ" згодом підтвердило з місця подій, що на Харківському шосе вночі забрали близько 10 пацієнтів-активістів. Однак ще троє вдень - у лікарні.

У свою чергу, журналіст Галина Титиш повідомляє близько 14:10: "Біля лікарні на Харківській 121, тут зараз автозак привіз 3 хлопців у наручниках на обстеження, зараз ще 1 в автозаку, інших якраз обстежують".

Лікарня на Харківському шосе
Лікарня на Харківському шосе

"Багато людей поряд, Кужель пояснює, що це конвой, бо люди кричать, сваряться. Ще перед цими 3 хлопцями зранку привезли десятьох теж на обстеження", - додає журналіст.

Біля лікарні багато небайдужих
Біля лікарні багато небайдужих

О 14:55 журналістка повідомила: "Усіх трьох затриманих, яких у 1-шу лікарню на Харківській 121 привіз конвой, залишають у лікарні. Кужель сказала, що назад їх звідси не забирають". 

У той же час, люди з місця подій повідомляють, що в лікарні на Харківському шосе "неміряно ментів і тітушок, треба блокувати автозак" – і кличуть на допомогу. 

"За останніми даними автозакові спустили шини, і він від’їхав. Небезпека спала, але люди все рівно треба - волонтери, не обов’язково бійці. Бо ментів досі багато, і є ризик, що автозак підженуть знову", - додала журналіст Олена Максименко за декілька хвилин по тому.