Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Німецька преса кличе світових політиків на допомогу Україні

Середа, 19 лютого 2014, 15:03

Німецька преса активно пише про нову хвилю ескалації насильства в Україні.

Огляд преси робить Deutsche welle.

На сторінках Frankfurter Allgemeine Zeitung читаємо: "Україна дійшла миті, коли небезпека громадянської війни величезна. У цьому винний режим президента Януковича, оскільки він саботував шанс політичного вирішення. У вівторок парламент спершу навіть не був готовий допустити дебати про зміни до Конституції, яких вимагає опозиція.

Сигнал був однозначний: Янукович не збирається говорити про поділ влади. Тому всі пропозиції щодо виходу з кризи, про які говорилося в минулі тижні, стають недійсними. Лідери опозиції, які були готові до переговорів із режимом, які воліли, щоби парламент знову став місцем для політичної дискусії, обдурені Януковичем", - пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

На думку видання Neue Westfälische із Білефельда, країна тримає курс на громадянську війну.

Газета пише, що після неочікуваної відмови Віктора Януковича підписувати угоду про асоціацію з ЄС "з новою силою розгорілися давно відомі конфлікти Сходу проти Заходу, Росії проти ЄС та США, Західної України проти Східної України".

"Ще трохи, і конфлікт переросте у наступну громадянську війну. Із безмежним стражданням, безневинними загиблими та країною, котра занурюється в хаос. Європейський Союз змушений буде позиціонуватися більш чітко, ніж це було в минулому, він повинен розвинути спільну стратегію із США. Тиск на обидві сторони конфлікту мусить посилитися - в інтересах миру. Адже Україна - це Європа", - йдеться у коментарі Neue Westfälische.

Газета Schwäbische Zeitung у коментарі "Запобігти громадянській війні" констатує: "Існують дві групи, котрі грають з майбутнім країни: воєнізовані й готові до насильства противники та прибічники апаратника Януковича, котрі хочуть бачити захищеними свої значні економічні інтереси. Політичні протиріччя в Україні нерідко охоче вирішуються навкулачки. Події вівторка змушують побоюватися набагато гіршого. Допомогти могли би Захід і Росія, якби вони досягли єдності в одному: відвернути громадянську війну в Україні", - вважає Schwäbische Zeitung.

Найбільша регіональна газета ФРН Westdeutsche Allgemeine Zeitung з Ессена аналізує хронологію переростання демонстрацій з протестів проти відмови від європейського курсу до вимог перезапуску усієї політичної системи: "Демонстранти в Україні хочуть здобути собі ті свободи і громадянські права, котрі європейцям вже давно стали чимось само собою зрозумілими. Це конфлікт між двома взаємовиключними системами цінностей і життєвими світами. Війна також між двома епохами.

Навіть якщо сили безпеки Януковича перед камерами світової громадськості ще набагато кривавіше лютуватимуть на Майдані, навіть якщо його режим після цього відпочиватиме під час надзвичайного або військового стану, - він уже не переможе", - переконана Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: