Проросійські сили заблокували Раду Криму, домагаються "незалежності"

Вівторок, 25 лютого 2014, 15:50

Кілька сотень активістів проросійських організацій заблокували будівлю Верховної Ради Криму з вимогою провести референдум про незалежність і звернутися до Росії.

Як повідомляє кореспондент "Радіо Свобода", вони вимагали, щоб до них вийшов спікер кримського парламенту Володимир Константинов і пообіцяв проведення позачергової сесії.

Учасники акції вимагають, щоб на позачерговій сесії кримський парламент заявив про відмову підпорядковуватися центральній владі, проголосив проведення референдуму про незалежність і звернувся до російського керівництва по допомогу.

Проросійські сили заблокували Раду Криму, вимагають референдуму про незалежність. Фото Володимира Притули, Радіо Свобода
Проросійські сили заблокували Раду Криму, вимагають референдуму про незалежність. Фото Володимира Притули, "Радіо Свобода"

Присутні скандували: "Росія!", "Криму – кримську владу!", "Крим, вставай!", "Константинов, виходь!".

У Криму Кримський фронт та інші вимагають просити в Росії допомоги
У Криму "Кримський фронт" та інші вимагають просити в Росії допомоги

Спікер Константинов вийшов до мітингувальників і повідомив, що планує на середу скликати позачергову сесію кримського парламенту, але її порядок денний залежить від того, чи ухвалить Верховна Рада України рішення про позачергові вибори парламенту автономії.

Кримську Раду заблокували
Кримську Раду заблокували

Попри те, що учасники мітингу схвально зустріли слова спікера, назад до Верховної Ради Криму він не зміг пройти, оскільки центральний вхід перекрили проросійські козаки.

Хоча кримський спікер пообіцяв позачергову сесію, його до Верховної Ради Криму не пускали
Хоча кримський спікер пообіцяв позачергову сесію, його до Верховної Ради Криму не пускали

До приміщення парламенту Константинов потрапив через "чорний хід".

Акцію перед Верховною Радою автономії ініціював досі не відомий рух "Кримський фронт". До мітингу також приєдналися козачі формування, угруповання "Народно-визвольний рух", організація "Таврійський союз" та деякі інші проросійські об’єднання.

В УДАРі "Українській правді" повідомили, що вранці біля Верховної Ради АРК було людей 100, а станом на 17:00 залишилося людей до 20-ти, але можуть ще прийти козаки. Порядок денний ради в середу будуть "формувати по ходу", сказали там.  

Напередодні в Севастополі намагалися штурмувати адміністрацію й вимагали скликати позачергову сесію міськради, але не домоглися свого.