Кучма, Кравчук і Ющенко заявили: Росія прямо втручається у життя Криму

Середа, 26 лютого 2014, 10:33

Екс-президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко заявили, що Росія вдалася до прямого втручання у політичне життя Криму, тоді як має бути гарантом суверенітету України відповідно до міжнародних угод.

Про це йдеться у заяві трьох колишніх президентів, переданій представником Ющенка Іриною Ванниковою "Українській правді".

"Політична криза в Україні, яка розгорнулася наприкінці листопада минулого року, тільки робить перші кроки до свого вирішення", - зазначили вони.

Формування нової більшості у Верховній Раді, відновлення Конституції 2004 року, реформування уряду, правоохоронної та судової систем, покарання організаторів і виконавців убивств протестувальників – необхідні для нормалізації життя в Україні, погоджуються екс-президенти.

"Однак це лише початок дуже складного процесу глибоких, демократичних перетворень, політичних та економічних реформ", - зазначають вони і наголошують, що "в жодному разі не можна порушити демократичні норми".

"Відкритість і гласність – необхідна умова вирішення будь-яких проблем. Сьогодні особливо небезпечно поспіхом розв’язувати гострі міжнародні, міжконфесійні та мовно-культурні проблеми. Їх обов’язково використають антиукраїнські сили, аби скомпрометувати нову українську владу", - вважають екс-президенти.

Вони вказують на "роздмухування сепаратистських настроїв на півдні та сході України", коли після провального з’їзду депутатів місцевих рад у Харкові почалися "інші спроби".

"Росія, яка весь час називала "втручанням" у внутрішні справи України спроби наших міжнародних партнерів врегулювати ситуацію політичним шляхом, зараз сама вдалася до прямого втручання у політичне життя Криму", - заявляють Кравчук, Кучма і Ющенко.

"Ідеї представників російської Держдуми провести референдум про приєднання Криму до Росії або відповідного звернення з боку Верховної Ради АРК мають бути засуджені як заклики до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України", - переконані вони.

"Небезпечним зараз є сценарій федералізації Української держави", - наголошують екс-президенти і додають, що політики, які це пропонують, та відповідні пропагандистські кампанії мають отримати оцінку правоохоронців.

Кравчук, Кучма і Ющенко нагадують, що "Росія разом із Великобританією та США є гарантами суверенітету України відповідно до міжнародних угод".

"Заява Росії про дотримання усіх міжнародно-правових зобов’язань перед Україною незалежно від конфігурації парламенту та уряду має бути підтверджена відповідними діями російської сторони, демонстрацією поваги до рішень українського народу та української влади, усвідомленням відповідальності усіх небезпечних наслідків будь-яких конфліктів на етнічному ґрунті", - заявляють вони. powered by lun.ua