У ЄС проти "Правого сектору", з радикалами у владі можуть не дати грошей

Середа, 26 лютого 2014, 13:41

У четвер Європарламент прийме резолюцію по Україні, яка може включати й рекомендації про надання Києву фінансової допомоги.

Голова комітету парламентської співпраці ЄС - Росія німецький депутат Кнут Флекенштайн сказав журналісту "Комерсант-Україна", що новій владі буде важко домогтися фінансової допомоги у світі, якщо в неї увійдуть радикальні сили.

За його словами, "важливо, щоб перехідний уряд якнайшвидше виконав основні вимоги Майдану".

"Ми чекаємо, що в найкоротший термін вони проведуть демократичні вибори й приймуть нову Конституцію. Україні потрібні легітимні уряд і парламент, куди увійдуть представники всіх політичних сил", - сказав Флекенштайн.

Він вважає, що "у нинішньому стані Україні буде вкрай важко знайти міжнародних кредиторів – потрібні серйозні економічні реформи, однією лише консолідацією бюджету не відбудешся, потрібен тривалий процес модернізації економіки, створення робочих місць і заохочення інновацій".

"Ми не пред'являємо Україні вимог, яких не пред'являли б позичальникам усередині Євросоюзу", - додав європарламентар.

На зауваження, що в Росії стурбовані "посиленням в Україні радикалів і зростанням антиросійських настроїв", Флекенштайн заявив: "Цим стурбовані не тільки в Москві".

"Євросоюз не підтримує сили на кшталт "Правого сектору". Як європарламентар від Німеччини я відчуваю особливу відповідальність за те, щоб не допустити приходу до влади правоекстремістських партій", - наголосив він.

"Урядовій коаліції, якщо в неї увійдуть радикальні сили, буде важко домогтися довіри міжнародних партнерів, необхідної для отримання фінансової допомоги. Тертя в України в цьому випадку можуть виникнути не лише з Росією, але і з Європейським союзом", - заявив Флекенштайн.

На запитання, чи можлива ще асоціація України з ЄС, він відповів: "Євросоюз зі свого боку, як і раніше, готовий підтримати політичні й економічні реформи, як вони були оговорені у непідписаній угоді про асоціацію".

Зазначимо, що Кнут Флекенштайн є членом соціал-демократичної партії Німеччини, співголовою комітету парламентської співпраці "ЄС - Росія". powered by lun.ua