Українці Криму попросили владу про захист

Четвер, 27 лютого 2014, 22:41

Українці Криму закликають українську владу вжити всі заходи для захисту спокою та безпеки кримчан, а від європейських структур чекають впливу на позицію Росії щодо сепаратистських настроїв.

Про це йдеться в заяві українців Криму до світової спільноти і народу України, текст якої має агентство "Інтерфакс-Україна".

"Закликаємо з метою запобігання війни в Криму і Україні в цілому: український народ захистити всіх громадян України, які проживають в Криму; владу Української держави негайно вжити заходів для забезпечення миру, спокою і безпеки кримчан; всіх тверезомислячих кримчан не піддаватися на провокації антидержавних сил", - сказано у зверненні.

У заяві також говориться: "(Закликаємо) ядерні держави-гаранти територіальної цілісності та безпеки України - Великобританію, США, Францію і Китай, згідно з Будапештським меморандумом, вжити заходів для запобігання іноземного втручання у внутрішні справи нашої держави; ООН, ОБСЄ, ЄС і Раду Європи - вплинути на позицію Росії про неприпустимість провокування сепаратизму в регіонах України, зокрема, в АРК і м. Севастополі".

Українці Криму також дали свою оцінку ситуації в автономії: "Безвідповідальні політики АРК поставили Кримський півострів на межу міжнаціонального конфлікту і провокують збройне зіткнення між Україною і Російською Федерацією!".

"Ми є свідками відвертого провокаційного втручання іноземних політиків в політичне життя невід'ємної складової України - АРК та м.Севастополя", - сказано в заяві.

Крім того, підкреслюється у зверненні, відбуваються "прямі погрози українцям, що проживають в автономії, погрози тим, хто підтримував Євромайдан в Криму, незалежно від національності".

Заява українців Криму підписана лідером громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" Андрієм Щекуном і архієпископом Сімферопольським і Кримським Української православної церкви Київського патріархату Климентом (в миру - Павло Кущ).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування