РАДА ВИМАГАЄ ВІД РАДБЕЗУ ООН СКЛИКАТИ ЗАСІДАННЯ ПО КРИМУ

П'ятниця, 28 лютого 2014, 09:37

Верховна Рада підтримала постанову щодо подій в Криму.

Пізніше депутати підійшли до спікера ВР Турчинова і сказали, що вони нібито не встигли проголосувати. Тому Турчинов поставив на голосування в цілому, його підтримали 225 – постанову не проголосували.

Турчинов повернувся до голосування ще раз – проголосували 246 депутатів.

"Верховна Рада вимагає від Російської Федерації припинити кроки, які мають ознаки зазіхань на державний суверенітет  і територіальну цілісність України у тому числі відмовитися від підтримки сепаратизму в Україні у будь-якій формі", - сказано в постанові.

"Зі свого боку ВР наголошує, що всі громадські права громадян України російської національності гарантовані Конституцією України і міжнародними зобов'язаннями України, в тому числі і мовними будуть надані повністю і неухильно дотримуватись в Україні", - сказано в постанові.

ВР вимагає від усіх держав-гарантів відповідно до Будапештського меморандуму практичними діями підтвердити закріплені в меморандумі принципи: поважати незалежність та суверенітет і існуючі кордони України.

Від підписантів меморандуму – Росії, США, Великобританії – ВР вимагає підтвердити зобов'язання утримуватись від загрози силою чи використання зброї проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України і що ніяка їхня зброя не буде  використана  проти України.

Закликає сторони-підписанти меморандуму провести негайні  консультації з Україною для зняття напруги та відновлення атмосфери взаємної довіри.

Вимагає від держав-гарантів відповідно до Будапештського меморандуму  підтримати здійснення Радбезом ООН моніторингу ситуації в окремих регіонах України, зокрема в Криму як такої, що може становити загрозу міжнародному миру та безпеці.

У разі її ескалації депутати вимагають від держав-гарантів  домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з метою надання допомоги Україні, яка є учасницею договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Депутати також запросили в Україну спеціальну місію ОБСЄ та Ради Європи для перевірки належного дотримання прав громадян України всіх національностей і конфесій у Криму та інших регіонах України.

Депутати звернулися до Ради безпеки ООН з пропозицією скликати засідання для  розгляду зазначених проблем.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...