У Криму розпочався незаконний "референдум"

Неділя, 16 березня 2014, 08:13

О 8:00 за київським часом на території кримського регіону України розпочався так званий "референдум" щодо статусу Автономної республіки Крим.

Обидва питання, винесені на нього, не передбачають збереження нинішнього статусу Автономної республіки Крим, наголошує "Радіо Свобода".

Перше питання звучить так: "Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?". Друге питання пропонує формальне збереження Криму в складі України: "Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?".

У Криму почався так званий "референдум" про входження в Російську Федерацію. Фото @Julie_OConnor38

Люди вже голосують. Трансляція т.з. "референдуму" з Сімферополя и Севастополя пропонується там

Дільниця, розташована у школі. Фото Feldman

Дільниці зачинять о 20:00 - потім нібито будуть рахувати голоси. 

Проросійський "референдум" у Криму. Фото Roland Oliphant 

За українським законодавством, референдум може бути лише всеукраїнським. Західні політики наголошують, що референдум не може проходити під дулами автоматів, ще й зацікавленої сторони – як це зараз відбувається в Криму.  

Крім того, кримська конституція 1992 року мала дві редакції – травневу і вересневу, вони суттєво відмінні, однак у бюлетені не вказується, яка сама редакція пропонується.

Центральна влада в Києві через суд та рішення в. о. президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова зупинила відповідні рішення проросійської "влади Криму".

Турчинов також закликав кримчан не брати участь у так званому "референдумі", який проводить "маріонеткова псевдовлада Криму під контролем російських військових".

Кримські татари офіційно заявили про рішуче засудження акту агресії з боку Російської Федерації і невизнання кримського "референдуму" 16 березня 2014 року. Вони "категорично відкидають будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу –  корінного народу Криму".

Про невизнання так званого "референдуму" у Криму заявили й західні політики та експерти. powered by lun.ua