Невтомний МЗС РФ: США та ЄС порушили Будапештський меморандум

Середа, 19 березня 2014, 14:27

МЗС Росії, що окупувала частину України, заявляє, що це Євросоюз і США порушили свої зобов'язання по Будапештському меморандуму.

Про це йдеться в офіційній заяві російського МЗС.

Росії не подобається те, що її партнери "не проминули вказати Російській Федерації на зобов'язання за Будапештським меморандумом".

"Хотілося б задатися питанням, яким чином вкладаються у ці гарантії неодноразово погрози з боку ЄС і США під час заворушень у Києві застосування санкцій до керівництва України? Що це, як не економічний примус", - задаються питанням російські дипломати.

У російському МЗС не знають, "як ставитися, наприклад, до мало не постійного чергування західних емісарів на "майдані"?"

"Як кваліфікувати заяви США і ЄС про те, що там уже не розглядають як легітимного партнера законно обраного главу держави..?", - йдеться в заяві

Російське дипвідомством вважає, що "це - приклади того, як США та ЄС активно потурали державному перевороту у Києві, діяли проти політичної незалежності та суверенітету України, порушуючи зобов'язання за Будапештським меморандумом".

Як відомо, у 1994 році Україна добровільно відмовилася від третього за розміром арсеналу ядерної зброї під гарантії недоторканності своєї території і суверенітету.

Гарантами тоді виступили США, Великобританія та Росії. Пізніше до цього меморандуму приєдналися Франція і Китай.

18 березня Росія фактично анексувала частину території України, оголосивши про "входження до складу РФ" Криму і Севастополя.

Українська правдаpowered by lun.ua