Посольство США та ОБСЄ засудили побиття свободівцями голови НТКУ

Середа, 19 березня 2014, 18:53

Представники США та ОБСЄ засудили напад депутатів - свободівців генерального директора НТКУ.

Так, у заяві посольства Сполучених Штатів йдеться про те, що дипломати неприємно вражені цим інцидентом.

"Посольство США в Києві засуджує жорстке залякування і фізичні нападки, учинені 18 березня членами політичної партії "Свобода" проти Олександра Пантелеймонова, т.в.о. генерального директора НТКУ. Ми вітаємо сьогоднішні заяви Прем'єр-міністра Яценюка і Міністра внутрішніх справ Авакова, які засуджують цю поведінку як неприйнятну", - відзначили дипломати.

Більше того, американці закликали ВО "Свобода" накласти дициплінарне стягнення на Ігоря Мірошниченка та інших членів партії, які брали участь у цьому інциденті.

"Нас, як і багатьох українців, глибоко уразив цей інцидент, який був не проявом патріотизму, а нагадав натомість про бандитську тактику, яку раніше застосовував режим Януковича. Такій поведінці не місце в Україні", - вважають дипломати.

Водночас у заяві підкреслюються, що ВО "Свобода" відігравала "дійсно ключову роль" під час протестів Майдану. "Тим не менш, цей інцидент неприйнятний у сучасному демократичному суспільстві", - підкреслюють дипломати.

"Ми вітаємо своєчасну заяву генпрокурора Махніцкого про те, що його відомство здійснить кримінальне провадження за цим інцидентом, і настійно закликаємо ВО "Свобода" до повної співпраці у слідстві", - додають вони.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дунья Міятович висловила обурення з приводу інциденту на Першому національному.

"Я приголомшена цим актом насильства, який порушує всі цінності свободи ЗМІ, і це не можна терпіти", - підкреслила вона в листі, адресованому в.о. президента України Олександру Турчинову.

"Це особливо серйозний інцидент, коли кілька нападників не тільки представляють законодавчі збори, але і є членами комітету парламенту з питань свободи слова та ЗМІ", - зазначила вона.

Як відомо, у вівторок депутати від ВО "Свобода" змусили в. о. президента НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. Свої дії вони зафіксували на відео.

Ряд українських політиків, зокрема Арсеній Яценюк та Віталій Кличко, уже засудили таку поведінку. Свого однопартійця Ігоря Мірошниченка розкритикував і Олег Тягнибок. Сам Мірошниченко, однак, заявив, що не збирається вибачатися за цей інцидент.

powered by lun.ua