МЗС Росії: Мандат місії ОБСЄ не поширюється на Крим

Субота, 22 березня 2014, 10:53

Росія розраховує на об'єктивну та неупереджену роботу міжнародних спостерігачів ОБСЄ в Україні.

Про це йдеться в коментарі МЗС Росії, розміщеному на офіційному сайті міністерства.

У МЗС, зокрема, висловили сподівання, що робота місії буде сприяти "подоланню внутрішньоукраїнського кризи, припиненню розгулу націоналістичного бандитизму, викоріненню ультрарадикальних тенденцій, досягненню національної згоди і дотримання соціальних, політичних, мовних, освітніх, культурних і релігійних прав мешканців усіх регіонів України".

При цьому в зовнішньополітичному відомстві зазначили, що "мандат місії відображає нові політико-правові реалії і не поширюється на Крим і Севастополь, що стали частиною Росії".

У МЗС РФ уточнили, що мандат місії "передбачає розміщення 100 міжнародних цивільних спостерігачів в Києві і дев'яти інших містах на заході, сході та півдні України. При необхідності чисельність місії може збільшуватися до 500 осіб".

"Спостерігачі стежитимуть за ситуацією у сфері безпеки, оперативно доповідатимуть про можливі інциденти, прояви агресивного націоналізму, порушення прав і свобод громадян, включаючи права національних меншин. Місія розгортається терміном на півроку, який може бути продовжений за рішенням Постійної ради", - йдеться в коментарі.

У МЗС нагадали, що затвердженню 21 березня Постійною радою ОБСЄ рішення про розгортання спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні передували складні переговори.

Як відомо, близько 500 цивільних спостерігачів будуть направлені до України протягом шести місяців.

Таке рішення ухвалено країнами-членами ОБСЄ, в т.ч. Росією, на засіданні у Відні в п'ятницю ввечері.

Українська правда

powered by lun.ua