На Донузлаві українські моряки майже вирвалися з російської блокади

Неділя, 23 березня 2014, 12:19

Морський тральщик "Черкаси" зробив спробу прорвати блокаду на озері Донузлав. 

Про це Українській правді розповів один з членів екіпажу корабля.

За його словами, близько години тому корабель спробував пройти поміж двох затоплених російських кораблів.

За словами співрозмовника, "Черкасам" це майже вдалося, однак до них підійшов російський катер і вдарив у бік. Після цього носова частина "Черкас" опинилася на мілині.  

Екіпаж тральщика має намір й надалі робити спроби прорватися крізь блокаду.

Разом з тим до екіпажу тральщика "Черкаси" приєдналися троє моряків з корабля "Чернігів", який раніше був пришвартований до берега.

Як повідомила нардеп Ірина Геращенко у своєму  Facebook, командир "Черкас" - капітан третього рангу Юрій Федаш -  розповів, що кістяк команди складає 50 моряків, "Черкаси" буде вірним присязі і украінському прапору. Рішення щодо родин моряки приймуть найближчим часом.

Разом з тим  глава медіацентру Міноборони у Криму Владислав Селезньов зазначив: за даними джерел з Донузлава, 23 березня на кораблях 5-ї бригади надводних кораблів ВМС України відбувся традиційний ритуал підняття державного прапору України та прапора ВМСУ.

Як повідомляє 5 канал з посиланням на Селезньова, українські кораблі в затоці Донузлав готуються відбивати штурм російських окупантів.

Напередодні російські катери здійснювали маневри довкола десантного корабля "Костянтин Ольшанський", можливо – готувалися до нападу.

"Вчора ввечері рейдовий буксир, який знаходиться на озері Донузлав, підходив навколо бортів великого десантного корабля "Ольшанський". На борту знаходилися невідомі люди, хто вони такі - поки не зрозуміло. Команда припускає, що це був огляд корабля з метою уточнення можливість штурму", - зазначив Селезньов.

Як відомо, 22 березня російські військові захопили кораблі Військово-морських сил України "Славутич" і "Вінниця" та підводний човен "Запоріжжя". Раніше був захоплений український корвет "Тернопіль" в Севастополі.

Українська правда powered by lun.ua