ТЕНЮХ ПІШОВ У ВІДСТАВКУ

Вівторок, 25 березня 2014, 10:37

Виконувач обов'язків міністра оборони адмірал Ігор Тенюх подав у відставку.

Про це він заявив під час свого виступу на засіданні Верховної Ради.

Спікер Олександр Турчинов виніс на розгляд Ради відповідну постанову. За проголосували 197 депутатів, постанова не була прийнята.

За словами Тенюха, причиною такого кроку стала критика його дій на посаді голови оборонного відомства.

"Розуміючи, що декому не подобаються дії які я здійснюю як виконувач обов'язків міністра оборони, а також непорозуміння в питаннях, які піднімалися з першого дня і до сьогодні, стосовно автономної республіки… я за своє місце не тримаюсь і ніколи не тримався… у ситуація, яка склалася, якщо у керівництва є інше бачення й інші кандидатури, я не заперечую", - сказав комадувач.

"І тому я, в.о. міністра оборони, адмірал Ігор Тенюх, подаю у відставку. Честь маю!", - заявив він.

Тенюх коротко прокоментував свої дії на посаді голови Міноборони, яку він обіймає з 27 лютого. За його словами, відразу після свого призначення він негайно почав приводити війська у повну бойову готовність та займатися очищенням збройних сил.

"Останні вислови в пресі про так звану "недачу" наказів не відповідають дійсності. Зразу ж коли я зайшов кабінет, я віддав наказ (…) на використання зброї згідно зі статутами. Документи від 3 березня є", - підкреслив він.

"Після того, як був вбитий прапорщик при захопленні частини в Сімферополі був виданий повторний наказ про застосування зброї", - додав Тенюх.

Як відомо, на адресу оборонного відомства неодноразово лунали закиди стосовно нерішучих дій, які призвели до втрати значної частини українських військових частин та кораблів в Криму. Зокрема моряки тральщика "Черкаси", який знаходиться на окупованій території в озері Донузлав смт. Новоозерне поширили звернення, у якому вони вимагали від керівництва прийняти конкретне рішення щодо подальших дій військових.

В Міноборони ці закиди відкидали, зазначаючи, що проведення військової операції, спрямованоъ на припинення діяльності на півострові загонів так званої "самооборони", яка підтримує сепаратистів, та російських військ, які ввійшли туди нелегально, спровокувало б вторгнення в материкову частину України.

Крім того, у відомстві заявляли, що підтримують зв'язок з частинами в Криму та направляють їм "чітки накази".

12:29. Рада провела повторне голосування щодо постанови про відставку Тенюха. За проголосували 228 депутатів.powered by lun.ua