У Держдумі РФ заявили, що Крим не зможе вийти зі складу Росії

Субота, 29 березня 2014, 12:05

Крим, який став частиною Росії, не зможе вийти зі складу Російської Федерації.

Про це заявив голова конституційного комітету Держдуми Володимир Плігін, пишуть Ведомости. Згідно з Конституцією, суверенітет Росії поширюється на всю її територію, права виходу суб'єкта з її складу не передбачено, пояснив парламентарій.

Конституція про можливість виходу зі складу Росії суб'єктів Федерації не згадує, в ст. 65 йдеться лише про можливість появи в Росії нових суб'єктів - порядок їх прийняття має бути визначений спеціальним федеральним конституційним законом, як це було у випадку Криму.

Виборче законодавство і правові акти в інших сферах мають бути прийняті після прийняття конституції Криму та статуту Севастополя, нагадав Плігін. 

Як відомо, 29 березня у Бахчисараї (Крим) розпочала роботу позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу. Головне питання, яке розглядає Курултай -  проект постанови Курултаю про реалізацію кримськотатарським народом права на самовизначення на історичній території у Криму.

"Ухваленням цього документу ми оголошуємо усім сторонам про початок політичних та правових процедур зі створення національно-територіальної Автономії кримськотатарського народу на його історичній території у Криму", - заявив Чубаров.

powered by lun.ua
Усі новини...