Батьківщина, Свобода, ПР і УДАР проводять з'їзди. Обиратимуть кандидатів в президенти

Субота, 29 березня 2014, 12:38

У Києві проходять з'їзди партій Батьківщина, Партії регіонів, ВО Свобода та УДАР.

На з'їзді УДАРу  зареєструвалося 537 делегатів з усіх регіонів України. Лідер УДАРу Віталій Кличко заявив, що "вибори президента мають об'єднати суспільство, а не стати черговою війною всіх проти всіх".

"Я завжди говорив: повинен йти кандидат, що має найвищі шанси на перемогу та отримає найвищу підтримку. Сьогодні це Петро Порошенко", - заявив Кличко.

 
 

На з'їзді Батьківщини, що проходить на Софійській площі, присутнє духовенство та кількадесят тисяч людей. Для участі у з'їзді прибули 482 делегати.

На з'їзді присутні колишній президент Грузії Саакашвілі, представники Словенії, Естонії, 30 дипломатичних місій. 

Під час виступу Саакашвілі зазначив: "Українцям нав'язують 2 комплекси - неможливо протистояти іноземному загарбникові, немає сенсу боротися з корупцією. Але Україна велика, у неї є дух Майдану, дух свободи. Народ - вище агресора, народ переможе". 

На з'їзді "Свободи", куди прибули 568 делегатів, лідер політсили Олег Тягнибок під час вступного слова  заявив: "Ми (за останні 3  місяці),не дбаючи про рейтинг і політичні дивіденди, йшли і пояснювали людям те, про що інші боялися говорити, бо це було непопулярно".

 
 

"Свобода" протистояла з режимом ще задовго до Революції Гідности. Треба не боятися і досягати звитяги. Ми не займалися самопіаром і самолюбуванням - ми були чорноробами революції. Упродовж Революції Гідности сотні активістів "Свободи" перебували під пресингом міліції та СБУ", - заявив Тягнибок.

Після вступного слова лідер партії зачитав імена загиблих активістів, а з'їзд, стоячи, вшанував їх пам"ять гаслом "Слава!".

Також Тягнибок зазначив, що "Свобода" досить важко вступає у виборчу кампанію, адже "протягом останнього часу ми віддавали всі зусилля Революції Гідности".

Як повідомляють "Новости Донбасса", донецькі регіонали прибули на з'їзд Партії регіонів, де зареєструвалося 352 з 500 делегатів, без спецохорони. Мер Харкова Генадій Кернес прибув у супроводі 10 охоронців і з дружиною.

Журналістів на з'їзд не пустили, залишивши у знеструмленому прес-центрі без інтернету.

 

Під час виступу на з'їзді екс-спікер ВР Володимир Рибак вибачився за Віктора Януковича та заявив, що "ми не відступаємо від курсу євроінтеграції".

"Ми стикнулися із економічним тиском РФ. Підписання угоди з ЄС було би катастрофою", - заявив Рибак.

Також він заявив, що помилкою Азарова було те, що він занадто пізно повідомив людям про ризики підписання угоди з ЄС, "і люди вийшли на Майдан". Під час виступу протягом години Рибака жодного разу не перебивали оплесками.

У свою чергу Олександр Єфремов заявив, що "треба вибачитися перед членами ПР та виборцями".

Українська правда powered by lun.ua