Турчинов: Україна розглядає питання про змiну позаблокового статусу

27 переглядів
Понеділок, 31 березня 2014, 13:17

Україна розглядає питання про змiну позаблокового статусу, заявляє в. о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов.

Про це він сказав у понедiлок журналiстам у селі Новi Петрiвцi, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сьогоднi це питання дуже гостро стоїть, i Україна провадить переговори для створення умов для того, щоб не було у будь-якої країни бажання проводити агресiю проти нашої держави", - сказав він, вiдповiдаючи на запитання, чи може Україна залишатися позаблоковою державою.

За словами Турчинова, зараз "це завдання стоїть перед зовнiшньополiтичним вiдомством, перед нашим парламентом i урядом".

"Я переконаний, що ми впораємося з цими завданнями, але насамперед ми маємо розумiти, що ми повиннi мати Збройнi сили, ми повиннi мати Нацiональну гвардiю - потужнi, мобiльнi та готовi захищати Україну вiд агресiї", - зазначив в.о. президента.

Також Турчинов заявив, що в Україні відсутні будь-які передумови для федералізації.

"Сьогодні в Україні немає жодних передумов для її федералізації, - цитує його прес-служба глави держави.

"Україна - унітарна держава, і ми проводимо політику щодо посилення самостійності, відповідальності наших регіонів, у першу чергу, економічної", - зазначив він.

"Регіони повинні бути сильними, мають самостійно визначати свою перспективу, як це відбувається в багатьох цивілізованих країнах Європи. Таким шляхом ми будемо йти", - заявив голова Верховної Ради.

За його словами, громадяни України, її влада самі визначатимуть своє майбутнє.

"Це головна позиція, яка була захищена на Майдані. Саме українські люди будуть визначати формат нової Конституції і формат устрою країни", - заявив Турчинов.

"Пан Лавров, Путін, Медведєв можуть пропонувати будь-які проекти для Російської Федерації. Керівництво Російської Федерації має перейматися проблемами саме Російської Федерації, а не проблемами України", - зауважив спікер ВР.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua