МЗС просить Нідерланди гарантувати повернення скіфського золота Україні

Понеділок, 31 березня 2014, 16:42

Міністерство закордонних справ передало ноту Нідерландам із проханням гарантувати повернення експонатів з виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Амстердамі Україні.

Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

"28 березня послу Нідерландів було вручено ноту МЗС України, адресовану Міністерству закордонних справ Нідерландів, з проханням гарантувати повернення цих предметів", - сказав він.

Він зазначив, що посольство України в Нідерландах продовжує вживати заходів щодо повернення Україні об'єктів культурної спадщини, що зберігаються в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в музеї Алларда Пірсона - археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких зберігається у Києві, чотири - в Криму.

На ній зібрані археологічні знахідки, серед понад 500 експонатів - артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, домашнє начиння стародавніх греків і скіфів.

Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, що відбулося вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію після закриття виставки в серпні.

Раніше віце-прем'єр-міністр із соціальних питань Олександр Сич заявив, що російська влада намагається вивезти в Санкт-Петербург до Ермітажу експонати кримських музеїв, які зараз перебувають на виставках за межами України.powered by lun.ua