ДОНЕЦЬКА ОБЛРАДА ВИСУНУЛА ВИМОГИ КИЄВУ: МОВА І ЗАКОН ПРО РЕФЕРЕНДУМ

Понеділок, 31 березня 2014, 17:56

Донецька обласна рада і його голова Андрій Шишацький звернулися до Верховної Ради України з проханням вжити заходів по "стабілізації ситуації в країні", включаючи прийняття закону про референдум і державний статус російській мові.

Текст листа оприлюднений на сайті облради.

"Останні події в Україні призвели до загострення політичної ситуації та криміногенної обстановки", - зазначено в заяві.

"Окремі популістські кроки нової влади прямо ведуть до соціально-економічної кризи і викликають занепокоєння у наших громадян", - зазначено в документі.

У Донецькій облраді заявляють, що "консолідація спільних зусиль конструктивних сил суспільства, спрямованих на досягнення політичної стабільності, збереження громадянського миру і злагоди можлива тільки через прийняття Верховною Радою нової редакції Конституції і ряду першочергових законів".

У Шишацького пропонують:

негайно відновити роботу Конституційної Асамблеї, створеної за наказом Януковича в 2012 році.

До складу Асамблеї включити представників органів місцевого самоврядування, а саме обласних рад, пропорційно кількості населення відповідної області.

Першочерговими завданнями Конституційної Асамблеї слід визнати розробку нової редакції Конституції України, яка гарантує:

- Децентралізацію влади шляхом розширення повноважень і відповідальності місцевого самоврядування за стан справ у регіоні ;

- Створення виконавчих органів обласних та районних рад;

- Створення (до проведення парламентських виборів) двопалатного парламенту, в якому верхня палата буде виражати інтереси регіонів, а її члени будуть наділені правом законодавчої ініціативи.

Крім усього іншого Донецька облрада вимагає надати російській мові статус другої державної мови шляхом внесення відповідних змін до Конституції України.

Верховній Раді також пропонують терміново розглянути питання щодо прийняття Закону України "Про місцевий референдум", взявши за основу законопроект (реєстр. № 0867 від 12.12.2012), після проведення його широкого обговорення та доопрацювання.

Парламент просять "підтримати пропозиції Донецької обласної ради та сприяти їх розгляду Верховною Радою в першочерговому порядку".

Як відомо Шишацький вийшов з Партії регіонів на початку березня.

Як відомо, в сценарії стабілізації ситуації в Україні, який нав'язувала Росія, звучала ідея підготовки нової федеративної конституції і статус державної для російської мови.

Українська правдаpowered by lun.ua