ПАРЄ позбавила Росію голосу за Крим

Четвер, 10 квітня 2014, 14:20

Парламентська Асамблея Ради Європи позбавила російську делегацію права голосу до кінця 2014 року.

За таке рішення проголосували 145 членів ПАРЄ  з 188 присутніх.

Фото Володимира Ар'єва

При цьому, у резолюцію було внесено поправку, яке забороняє Росії брати участь у керівних органах ПАРЄ й місіях спостереження в тому числі за виборами.

Від Росії потрібно припинити анексію Криму, інакше ПАРЄ попереджає, що буде змушено посилювати санкції.

Кілька голосів не вистачило для внесення поправки про повне позбавлення держдумівців повноважень. 

Під час обговорення резолюції деякі делегати наполягали на припиненні повноважень делегації.

Представники Грузії акцентували увагу ПАРЄ на тому, що у 2008 році, коли Росія окупувала Південну Осетію та Абхазію, були прийняті резолюції, які досі не виконані Кремлем.

"Це дає відчуття безкарності Росії… Потрібна карати за неадекватну поведінку… Я за найжорсткіші санкції і позбавлення Росії повноважень", - сказав один з делегатів.

У свою чергу представник України Сергій Соболєв порівняв дії Росії з діями гітлерівської Німеччини, оскільки багато делегатів заявляли, що діалог з Росією треба продовжувати, щоб не довести ситуацію до Холодної війни.

"Фашистська Німеччина захопила Чехословаччину, а Лізі націй говорили: ми не повинні позбавляти їх повноважень, бо ми хочемо з ними домовитись. Після анексії Австрії у Лізі Націй говорили, що австрійці самі хотіли приєднатися до гітлерівського режиму, і ми потрібні продовжувати роботу", - сказав він і додав, що потім Ліги Націй вже не було.

Водночас інший депутат від Грузії, наполягаючи на жорстких діях по відношенню до Росії, наголосив, що тепер то обговорюється питання про проведення референдуму у Південній Осетії про приєднання до Північної Осетії у складі Російської Федерації.

"Вони (Росія) пишаються тим, що вони плювати хотіли на ЄС. Я пропоную позбавити повноважень країну-агресора", - сказав він.

Українська правдаpowered by lun.ua