Генсек ОБСЄ радить Києву діалог із місцевою владою на півдні і сході

П'ятниця, 11 квітня 2014, 18:06

Українська влада має вести активний діалог із місцевою владою на сході країни й намагатися налагодити його з Російською Федерацією за підтримки світового співтовариства.

Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр журналістам у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми стурбовані розвитком подій у східних регіонах України, ми бачимо барикади, захоплення адміністративних будівель. На наш погляд, зараз повинен проходити активніший діалог між центральними органами влади й місцевими владами. Нам необхідно зміцнювати цей процес", - сказав він.

Заньєр наголосив на важливості обговорення змін до Конституції України.

Генсек ОБСЄ зазначив, що для вирішення наявних проблем дуже важливий діалог між Україною та Росією.

"Це буде непростий процес, підтримка міжнародної громадськості життєво необхідна для просування вперед", - переконаний він.

Заньєр сподівається, що РФ не вдасться до військової інтервенції, і не буде організовувати заворушень на сході України.

"Ми сподіваємося, що цього не станеться. Ми отримали офіційну заяву від Російської Федерації, що таких планів не існує", - заявив він.

При цьому генсек ОБСЄ вказав, що інформація про пересування солдатів і техніки на кордонах із Україною "створює певну напруженість".

Заньєр також вважає, що президентські вибори в Україні мають сприяти об'єднанню, а не роз'єднанню всіх громадян країни.

"Дуже важливо, щоб президентські вибори стали об'єднавчим, а, що не роз'єднавчим фактором для всього населення України", - сказав він.

Заньєр наголосив, що лише самі українці повинні створити умови для успішного проведення виборів і визначати майбутнє своєї країни.powered by lun.ua