Крим скаржиться на нестачу води, але не платить за неї

Субота, 12 квітня 2014, 14:22

Самопроголошена кримська влада не намагається врегулювати з Україною питання водопостачання.

Про це заявив виконувач обов’язків заступника Адміністрації президента, народний депутат з фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко, передає Радіо Свобода.
 
За його словами, Крим замість укладення відповідної угоди й сплачення боргів за перекачку води – це близько півтора мільйони гривень – здійснює несанкціонований забір.
 
"Вода дійшла до першої насосної станції, там її крадуть відвідними каналами, які на самій півночі Криму є. Вже на сьогодні, більше ніж на мільйон гривень просто безкоштовно забрали воду, при тому, що збитків зазнає "Укрводгосп"", − розповів Сенченко.
 
За його словами, небажання врегулювати питання із водопостачанням може мати важкі наслідки насамперед для сільського господарства півострову.
 
"З Криму ніхто не приїздить на укладення угоди. Це ми не говоримо зараз про окупацію. Угоду щорічно кримські структури укладали з українськими, тому що там є нюанси: витрати і так далі. Ніхто не приїздить", − прокоментував ситуацію чиновник.

В той же час у Криму скаржаться, що у них не розпочато поливний сезон і сільськогосподарські роботи - під загрозою зриву.

Про це заявив голова Республіканського комітету Криму з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Ігор Вайль, повідомляє Кримське Інформаційне Агентство.

"Замість 70 кубометрів води на секунду на Крим подається 6,3 кубометра, що не дає можливості не лише почати полив, а й наповнити систему, а через 10 днів за графіком ми маємо подати воду на рис", - сказав Вайль.

За словами чиновника, питання водопостачання "упирається в політичну площину, тому, напевно, буде окрема розмова".powered by lun.ua