На Донеччині та Луганщині увімкнули російські канали попри заборону

Вівторок, 15 квітня 2014, 23:36

У Луганській області 40 із 57 провайдерів попри ухвалу суду увімкнули мовлення російських каналів, у Донецькій області у 12 зі 118 телемереж транслюють російські канали.

Про це 15 квітня, повідомила на брифінгу заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.

Голова Нацради Володимир Манжосов зауважив, що увімкнення російських каналів пов'язане з погрозами або ж силовим захопленням провайдерів програмних послуг.

"Ми маємо інформацію про нанесення матеріальних збитків, про штурми, пікетування офісів провайдерів, захоплення головних станцій, звідки йде трансляція сигналів, є інформація про нанесення тілесних ушкоджень директорам чи працівникам підприємств", - пояснив він.

"Під тиском, під загрозою фізичної розправи частина провайдерів включають російські канали", - додав Манжосов.

Голова Нацради зауважив, що регулятор фіксує такі випадки та направляє інформацію у генпрокуратуру, органи внутрішніх справ.

Водночас Мудрак зазначила, що всі, хто вмикає російські канали всупереч ухвалі суду, нестимуть відповідальність.

"На період поки діє ухвала суду, поки йде судовий розгляд, усі провайдери всіх регіонів України повинні виконувати безпосередньо цю ухвалу і якщо ця ухвала не виконується -  вступає у дію правова кримінальна відповідальність", - сказала вона.

Як відомо, 25 березня Окружний адмінсуд міста Києва прийняв ухвалу про забезпечення адміністративного позову Нацради до дистрибутора російських каналів - компанії "Торсат" з групи "Інтер".

Суд зобов'язав ТОВ "Торсат" та провайдерів програмних послуг, які уклали угоди з ТОВ "Торсат", тимчасово припинити ретрансляцію в багатоканальних телемережах на території України іноземних програм "Первый канал.Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия 24", "НТВ-Мир" до вирішення справи по суті. Ухвала підлягає негайному виконанню, і провайдери програмної послуг зобов'язані негайно призупинити ретрансляцію чотирьох російських каналів.

Головні претензії до чотирьох російських каналів, ретрансляцію яких обмежив суд, полягають у порушенні законів України і Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

У їхніх програмах міститься пропаганда зміни конституційного ладу в Україні через військову агресію, поширюються сепаратистські звернення та обґрунтування приєднання до Росії територій України, розпалюється міжнаціональна ворожнеча.

Нацрада взялася за питання ретрансляції російських каналів на підставі рішення Ради національної безпеки й оборони.

Телекритикаpowered by lun.ua