Лавров: Хтось хоче розв'язати громадянську війну в Україні. Ми не дамо

Понеділок, 21 квітня 2014, 14:22

У нападах озброєних бойовиків в населених пунктах Південного Сходу України проглядається бажання спровокувати громадянську війну.

Про це заявив глава МЗС РФ у ході зустрічі з главою МЗС Мозамбіку, де згадав про ситуацію в Україні.

"У нападах озброєних бойовиків в населених пунктах Південного Сходу України проглядається бажання спровокувати громадянську війну. Все більше і більше звучать заклики до Росії врятувати їх від цього свавілля. Нас ставлять в дуже складне становище", - заявив Лавров.

Також він додав: "Той, хто свідомо веде лінію на розв'язання громадянської війни, займається злочинною політикою. Будемо її припиняти".

За словами Лаврова, київською владою "висуваються претензії до південного сходу, але Київ нічого не робить для усунення причин, що лежать в основі внутрішньоукраїнського кризи".

"Замість того, щоб звільняти заарештованих, влада в Києві продовжує заарештовувати політичних висуванців Південно-Сходу. …  Замість того, щоб усвідомити відповідальність за що відбувається, київська влада та їхні покровителі намагаються у всьому звинувачувати Росію. Закликаємо американських партнерів усвідомити відповідальність за тих, кого вони привели до влади і намагаються вигороджувати", - підкреслив Лавров.

Говорячи про можливість ізоляції РФ, про що днями заявили в адміністрації Білого дому, Лавров заявив: "Заклики ізолювати Росію не нові".

"Спроби ізолювати нас від решти світу безперспективні, це неможливо. Більшість країн світу ніякої ізоляції Росії не хоче", - упевнений глава МЗС РФ.

Українська правда