Суд визнав незаконним будівництво на території Гостиного двору

Четвер, 24 квітня 2014, 20:35

Київський апеляційний адмінсуд визнав незаконним будівництво на території Гостиного двору на Подолі в центрі Києва.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" активіст громадського сектора Євромайдану Олег Слабоспицький.

"Позовні вимоги громадського активіста Ігоря Луценка було задоволено частково. Суд визнав будівництво на території Гостиного двору незаконним", - зазначив він.

Як відомо, Київрада у вересні 2012 року передала ПАТ "Спеціальне науково-реставраційнепроектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі столиці в оренду на п’ять років для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр із благоустроєм та гостьовою стоянкою.

Нормативно-грошова оцінка ділянки становила 81,2 млн грн. Орендну плату визначено в розмірі 9,5 млн грн на рік.

30 жовтня 2012 року Головне управління охорони культурної спадщини КМДА направило до Міністерства культури облікову документацію для вирішення питання про внесення комплексу будівель Контрактової площі до Державного реєстру як пам'ятки містобудування місцевого значення. До цього комплексу було включено й Гостиний двір.

Наказом від 21 грудня 2012 року Мінкультури визнало комплекс Контрактової площі пам'яткою і внесло його до Державного реєстру. Таким чином, Гостиний двір також набув правового статусу пам'ятки містобудування.

У ніч на 9 лютого в горищному приміщенні будівлі Гостиного двору виникла пожежа. Вогонь охопив площу 200 кв. м і пошкодив конструктивні елементи покрівлі.

Активісти низки громадських організацій протестували проти реставрації Гостиного двору.powered by lun.ua