Путін вдається до шовінізму і дає небезпечний приклад - Бжезінський

П'ятниця, 25 квітня 2014, 09:03

Переділ Росією кордонів у Європі на підставі проживання етнічних росіян на певних територіях створить небезпечний прецедент для цілого світу.

Таку думку висловив відомий американський експерт Збігнев Бжезінський, виступаючи в Школі поглиблених міжнародних досліджень університету Джонса Гопкінса (SAIS), повідомляє "Голос Америки".

"Це питання законності та поваги до міжнародних угод та визнання того, що у Європі не всі кордони спираються цілковито та точно на етнічну приналежність населення, яке проживає на певних територіях. Більш того – більшість європейських країн мають громадян, які не належать до історичної, тривалої етнічної більшості", - зазначив Бжезінський.

"Односторонні дії з боку держави, яка заявляє, що є захисником усіх, хто належить до її титульної етнічної групи, – навіть тих, хто живе за кордоном, – шлях до катастрофи", - переконаний він.

"Давайте подивимось за межі Європи. Лише уявіть наслідки, якби ця формула стала домінуючою на Далекому Сході", - запропонував експерт.

Раніше Бжезінський вже зазначав, що звернення Путіна до ідеології російського націоналізму та шовінізму є "грою з вогнем".

"Шовінізм Путіна – це гра з вогнем: все населення Росії становиться близько 145 мільйонів; неросіяни становлять понад 25 мільйонів, з них мусульман – близько половини", - писав Бжезінський.powered by lun.ua