Меркель: Сепаратисти можуть брати участь в загальноукраїнському круглому столі

Середа, 14 травня 2014, 08:56

Проросійські сепаратисти в Україні можуть брати участь в національному діалозі, але тільки якщо складуть зброю.

Про це заявили канцлер Німеччини Ангеля Меркель 13 травня в Берліні, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Reuters.

Зараз першочерговорию метою є уможливити проведення президентських виборів 25 травня. Але цьому, за її словами, мають сприяти всі, у тому числі і Росія.

"Ми віримо, що можливість круглого столу за керівництва ОБСЄ пропонує хорошу можливість", - сказала канцлерка ФРН.

"Чим репрезентативніші круглі столи, тим краще", - наголосила вона, додавши, що тільки тих там можна вітати, хто готовий і може переконати, що хоче досягти своїх цілей без насильства, повідомляє агентство dpa.

"Насильство не можна застосовувати для вирішення власних проблем", - переконана Меркель.

Референдум у Донецькій та Луганській областях України Меркель назвала незаконним, додавши, що її не надто цікавить його результат. Натомість канцлер відзначила, що очікує результатів президентських виборів в Україні.

За її словами, уряд Німеччини робитиме все можливе, щоб забезпечити проведення президентських виборів 25 травня з широкою репрезентативною участю.

Український уряд неодноразово заявляв, що готовий до діалогу зі східними областями, однак виключав участь у ньому озброєних терористів. 8 травня влада оголосила про проведення загальноукраїнських круглих столів для врегулювання ситуації.

За дорученням ОБСЄ співмодератором першого круглого столу, що відбудеться вже 14 травня, має стати відомий німецький дипломат, чинний голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішинґер.powered by lun.ua