Яценюк: Я був на три кроки позаду Майдану

Середа, 21 травня 2014, 16:23

Політики в Україні мають зрозуміти, що їм доведеться прислухатись до волі народу, бо він дуже змінився і реагує на всі проблеми набагато швидше.

Про це заявив прем'єр Арсеній Яценюк на засіданні круглого столу в Миколаєві.

Він вважає, що динаміка круглих столів показує, що вони рухаються у правильному напрямку.

"Перший був у стінах парламенту. Було цікаво, але не дуже. Другий у Харкові, який мав жорстку ідеологічну рамку і на якому обговорювалось питання єдності країни. І третій - у Миколаєві, де жоден із виступаючих навіть не поставив під сумнів єдності України", - сказав Яценюк.

Прем'єр вважає, що Меморандум порозуміння, який прийняла Верховна Рада, "краще мати, ніж не мати".

"Краще показати, що ми здатні хоч у якихось питаннях досягати згоди, ніж мати автомати і бандитів у Донецьку і Луганську", - вважає він.

Яценюк висловив радість з приводу того, що ситуація на Донбасі переламалась за останню добу.

"Коли ті, хто представляють і контролюють Донбас, заявляють, що ніякі бандитські республіки не будуть керувати Донбасом, то це також можна зарахувати в актив нашої спільної діяльності", - заявив він.

Яценюк вважає, що Україна дуже сильно змінилась і не має права зупинятись,

"бо надто багато слід зробити".

Для цього він закликав зробити все для реалізації асоціації з ЄС і подякував західним партнерам за підтримку, яка врятувала Україну від дефолту.

Що стосується стосунків з Росією, то він просить РФ лише виконувати уже підписані угоди.

Яценюк також заявив, що Україна готова до "Женеви-2", але бачить можливість співпраці з Росією лише в межах міжнародної групи, бо двосторонні переговори не мають у нинішній ситуації сенсу.

Яценюк також закликав політиків прислухатись до народу, бо в кабінетах життя йде в "іншому темпі".

"Після цих подій, які були в Україні, всі політики зрозуміли, що суспільство живе за іншими законами, ніж є в кабінетах. Ніхто з нас не міг передбачити, чим закінчиться Майдан. Я був на три кроки позаду від людей, бо вони йшли набагато швидше", - пояснив прем'єр.

Українська правда powered by lun.ua