Естонія просить НАТО захистити її від Путіна

Четвер, 22 травня 2014, 11:14

Командувач Силами оборони Естонії генерал-майор Ріхо Террас попросив НАТО захистити його країну від агресії Кремля.

Про це він сказав в інтерв'ю The Times.

"Афганська кампанія була операцією проти повстанських сил, тому багато країн втратили здатність планувати і вести звичайні бойові дії, тому що занадто великий наголос робився на боротьбу з тероризмом і бунтівниками", - пояснює генерал.

"Думаю, ми повинні повернутися до коріння і почати займатися військовою справою так, як нас учили протягом багатьох років", - наголосив він.

За словами Тераса, в Естонії впевнені, що альянс виконає зобов'язання щодо захисту будь-якого члена НАТО від нападу, зафіксовані в статті 5 Північноатлантичного договору.

"Питання в тому, чи вірить Путін в те, що стаття 5 працює. Ми не повинні давати президенту Путіну права на помилку в розрахунках", - сказав він.

"Якщо Росія бачить в НАТО загрозу, НАТО не повинно бачити в Росії дружнє співпрацює держава, - наводить слова командувача видання - Це очевидно. Проведена НАТО оцінка загроз повинна відповідати поточним реалістичним обставинам".

Найгіршим підсумком конфронтації, на думку Тераса, буде дозволити Путіну зберегти статус- кво без наслідків: "Доти, доки Крим окуповано, це залишається порушенням всіх мислимих демократичних правил".

Раніше прем'єр Польщі Дональд Туск зізнався, що енергетична залежність сковує ЄС в реакції на агресію Кремля.

InoPressapowered by lun.ua