МЗС РФ обурений підготовкою до виборів в Україні "при живому президенті"

Четвер, 22 травня 2014, 16:47

Москва заявляє про "великі проблеми" з демократичністю майбутніх президентських виборів в Україні.

Про це на брифінгу в Москві заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, передає Інтерфакс-Україна.

"З виконанням демократичного принципу - забезпечення справжнього всенародного характеру виборного процесу - в Україні, звичайно, великі проблеми", - сказав він.

Він заявив, що "з урахуванням останніх змін у виборчому законодавстві України, незалежно від кількості виборчих дільниць, виборчих округів і відповідно виборців, брали участь у президентських виборах, президент України буде визнаний обраним фактично кількістю голосів виборців, які взяли участь у голосуванні".

У Москві вважають, що Віктор Янукович залишається легітимним президентом України, заявив також Лукашевич.

"Він залишається легітимним президентом, його ніхто не усував легітимними методами, які є в розпорядженні української влади", - сказав Лукашевич.

" При живому легітимному президентові, як би до нього не ставився хто, проводити президентські вибори, не пройшовши існуючі внутрішньодержавні процедури - виникає питання про легітимність підготовки до виборів, яка ведеться", - сказав Лукашевич.

"Ми будемо стежити за тим, як іде підготовка до цих виборів, і свої висновки зробимо за їх результатами. Крім обурення тією атмосферою, в якій проходить підготовка до цих виборів, ми висловити не можемо", - заявив Лукашевич.

Він також засумнівався в тому, що Рада Безпеки ООН стане розглядати це питання, ініційований Україною щодо спроб РФ зірвати вибори.

"Ці голослівні заяви про те, що у нас є неспростовні докази втручання Росії в різних формах з метою, як вони кажуть, зриву президентських виборів в Україні - це все від лукавого", - заявив Лукашевич.

Він висловив упевненість, що озвучене українським прем'єром Арсенієм Яценюком пропозицію скликати термінове засідання Ради безпеки ООН з цього питання не буде підтримана.

"Якщо є ініціатива, значить, будемо її розглядати, але мені здається, це абсолютно безперспективна і пропагандистськи нікчемне захід, який навряд чи отримає підтримку з боку Ради Безпеки та інших членів ООН", - сказав представник МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше Путін неодноразово ставив під сумнів результати призначених на 25 травня виборів президента України .

Кремль наполягає на тому, що втік у Ростов-на-Дону Віктор Янукович досі є законним президентом України.

У середу, 21 травня, Путін заявив, що йому буде "дуже складно" будувати відносини з українською владою навіть після виборів.

За його словами, "дуже складно буде будувати відносини з людьми, які приходять до влади на тлі триваючої каральної операції на південному сході України і перешкоджають роботі преси".

Путін вважає, що перш, ніж проводити вибори в Україні, логічніше було б провести референдум по Конституції.

powered by lun.ua