Євросоюз рішуче пiдтримує президентськi вибори в Українi - заява

П'ятниця, 23 травня 2014, 18:02

Європейський Союз заявляє про свою рішучу підтримку проведення президентських виборів, що мають відбутися в Україні 25 травня.

Про це йдеться в заяві Зовнiшньої служби ЄС, оприлюдненій у п'ятницю

"ЄС вкотре заявляє про свою міцну підтримку проведенню вільних, прозорих і чесних президентських виборів, що мають відбутися в Україні 25 травня. Це волевиявлення дозволять українському народу обрати своє власне майбутнє у мирний і демократичний спосіб", - сказано в заяві.

У ЄС вважають, що вдалі вибори стануть важливим кроком у напрямі деескалації напруги та відновлення безпеки і політичної стабільності.

У той же час у ЄС висловлюють жаль і спічуття з приводу смерті щонайменше 16 військових на Сході України у сутичках, метою яких була подальша дестабілізація ситуації напередодні виборів.

"Українські виборці повинні безперешкодно користуватися своїми виборчими правами. Потрібно дозволити органам, відповідальним за волевиявлення, проводити вибори без перешкод по всій країні", - сказано в заяві.

"Також необхідно дозволити українським та міжнародним спостерігачам виконувати свої функції у повному обсязі", - додають в ЄС.

"ОБСЄ/БДІПЛ направив свою спостережну місію в Україну для оцінки відповідності виборів міжнародним стандартам. У такий спосіб усі мають шанувати результати оцінки, яку нададуть експерти цієї місії. Євросоюз приділятиме особливу увагу ставленню та поведінці усіх сторін та міжнародних експертів у цьому питанні", - наголошують у ЄС.

"Три круглі столи з питань національного діалогу, що їх було проведено за останній тиждень, а також підтриманий двома партіями у Верховній Раді Меморандум миру і злагоди свідчать про прагнення українців до спільного розв’язання проблем", - зазначено в документі.

"Це має сприяти впровадженню важливого процесу реформ та поширенню поглядів серед населення усіх регіонів України у рамках конституційного процесу", - резюмується в заяві.

Українська правдаpowered by lun.ua