Україна обирає президента, дільниці вже працюють

Неділя, 25 травня 2014, 08:05

В Україні стартували вибори президента, якого громадяни обирають на 5 років.

Виборчі дільниці 25 травня працюють з 8:00 до 20:00, після цього починається підрахунок голосів.

Після 20:00 з’являться попередні дані двох екзит-полів – опитувань, які соціологи проводять на виході з виборчих дільниць. 

У бюлетені – прізвища 21 кандидата.

Протягом виборчої кампанії свої кандидатури з президентських перегонів зняли Олег Царьов, Наталя Королевська, Петро Симоненко, Зорян Шкіряк, Олександр Клименко та Василь Цушко. 

Цього року вибори ускладнені ситуацію на сході країни, імовірно, у Донецькій і Луганській областях виборцям буде складно проявити свою волю. Там голосування можуть зірвати  проросійськи чи сепаратистськи налаштовані люди зі зброєю, які погрожували терактами.

Крім того, кримчани зможуть проголосувати лише на материковій частині України. 6 тисяч виборців із Криму подбали про те, щоб проголосувати в інших областях. 

Поза тим очікується рекордна явка на вибори цього року.

Усього створено 213 виборчих округів (спершу було 225, але у зв'язку з окупацією Криму й неможливістю провести там вибори президента України, ця кількість   скоротилася на 12 округів).

Без урахування Криму й Севастополя в Україні нараховується 33,7 мільйона виборців.  У Донецькій області їх порядку 3, 3 мільйони, а в Луганській – 1,8 мільйона.

Станом на 24 травня, за даними МВС, у Донецькій області з 22 окружних виборчкомів не працювали 9, у Луганській області з 12 не працювали 8.

При цьому можуть бути проблеми з роботою інших комісій, бо лідер Компартії, знявшись із виборів, закликав і членів комісій від його політсили не працювати на виборах. Крім того, у Києві в останній момент почали змнювати склад деяких комісій

Як відомо, ці вибори президента – позачергові, вони були призначені Верховною Радою після того, як вона відсторонила 22 лютого Віктора Януковича з посади президента. Проти нього декілька місяців точилися масові протести через відмову від курсу на Євросоюз, проросійську політику та побиття й смерті мітингувальників.

Хоча вибори позачергові, за рішенням Конституційного Суду наступні вибори президента мають пройти після 5-річної каденції. 

"Українська правда", "Інтерфакс-Україна"

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування