Російське ТБ не встигло зняти з ефіру брехню про Яроша-переможця - джерело

Понеділок, 26 травня 2014, 01:47

Інформація російського "Першого каналу" про нібито перемогу Дмитра Яроша на президентських виборах в Україні була наслідком спланованої і підготовленої провокації проти України.

Про це з посиланням на джерела в Службі безпеки України повідомляє Укрінформ.

"СБУ і Держспецзв'язку у співпраці з українськими IT-спеціалістами виявили, локалізували і остаточно знешкодили ВПЗ (вірусне програмне забезпечення), вірусну атаку , яка повинна була спрацювати в поствиборчий період підрахунку голосів на сайті ЦВК" , - повідомили джерела .

Зокрема, відповідно до цієї провокації, переможцем виборів з показником 3 % і еквівалентом 19 млн виборців повинен був стати Дмитро Ярош", - повідомило джерело в профільному підрозділі служби безпеки України .

За словами джерела, вірус був знешкоджений за 40 хвилин до виходу сюжету в ефір "Першого каналу".

Але, очевидно, про це не встигли дізнатися в Москві , адже ніщо не завадило "Первому каналу" подати в ефір "фейкову" новину , яка за фактом навіть не відбулася.

Та обставина  що "Первый канал" вкотре поширив брехню, підтвердили і в ЦВК України.

Глава прес-служби ЦВК Костянтин Хівренко зазначив, що інформація, яка була розміщена на телеканалі "Первый канал", є черговим елементом інформаційної війни, на додаток до "гарячої" війни проти України, яка триває в східних областях.

"Насправді попередні результати голосування надходять в штатному режимі. З практики проведення виборчих кампаній в мирних умовах такі результати надходять у ЦВК протягом від 3 до 5 днів , але і вони ще не є офіційними результатами.

Офіційні результати голосування встановлюються на основі оригінальних протоколів окружних виборчкомів з "мокрими " печатками не пізніше 10 днів з дня голосування", - сказав представник ЦВК.

Як повідомлялося, за попередніми результатами екзит-полів, лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош не увійшов у першу десятку кандидатів у президенти і набрав не більше 1 відсотка голосів виборців. 

Російське телебачення представило своїм глядачам лідера "Правого сектору" Дмитра Яроша як лідера президентської гонки.

У ефірі телеканалу "Первый канал" ведуча випуску новин показала глядачам картинку, на якій Дмитро Ярош лідирував за результатами голосування на позачергових виборах президента України.powered by lun.ua