США готові захистити Україну, але досі не знають, як

Субота, 31 травня 2014, 10:31

США будуть вести діалог з новим українським керівництвом про долю подальшого співробітництва в галузі оборони і безпеки.

Про це розповів посол США в Україні Джеффрі Пайетт, пише Дзеркало тижня.

"Вашингтон має намір "тісно працювати" з Києвом щодо забезпечення безпеки України, але про конкретні домовленості говорити поки рано", - сказав він.

Дипломат також прокоментував заяву Петра Порошенка про необхідність підписання нового міжнародного договору, що заміняє Будапештський меморандум, який би дав Україні гарантії безпеки аж до військової підтримки.

Пайетт сказав: "Я впевнений, що як тільки новообраний президент Порошенко приступить до виконання своїх обов'язків, ми неодмінно будемо обговорювати з ним наше подальше співробітництво в галузі оборони і безпеки".

Разом з тим, він вважає, що обговорювати якусь конкретну домовленість на даному етапі ще занадто рано.

"Але я впевнений, що з цим керівництвом України ми будемо працювати дуже тісно, щоб зміцнити безпеку України", - підкреслив він.

Посол США в Україні також заявив, що підписаний США, Великобританією, Росією і Україною Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, не надавав Україні гарантій безпеки.

Як відомо, Порошенко заявив, що для захисту незалежності Україна має зміцнювати свою армію і на даному етапі потребує прямої військової допомоги від США 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування