Росія надсилає в Україну бойовиків, збираючи їх через військкомати - ЗМІ

Субота, 31 травня 2014, 21:02

З квітня через кордон з РФ на територію південно-східних областей України прибувають бойовики, які складають основу "батальйону "Схід" - збройного формування самопроголошеної ДНР для участі у військових діях проти української армії.

Як зазначає The Guardian, у квітні 65 росіян групами від 5 до 10 осіб перетнули кордон з Україною пішки, назвавши метою візиту відвідання родичів.

"Це були проросійські бойовики самопроголошеної Донецької Народної Республіки, які взяли в руки зброю і минулого тижня взяли участь у боях проти сил АТО", - зазначає видання.

Бойовики, що перетинають український кордон - російські ветерани бойових дій, розвідслужб і ОМОНу, утворили ядро "батальйону "Схід", пише газета.

Один з них на прізвисько "Варан" розповів, що спостерігав за подіями в Одесі "і був дуже засмучений тим, що відбувається".

За його словами, він "зателефонував до військкомату і запитав, що я можу зробити".

"Мені сказали, що люди збираються в Ростові для подальшої відправки в Україну", - заявив бойовик. При цьому він уточнив, що інформація про це була не офіційною, а "по-секрету".

За словами бойовика, багато його колег по зброї, що залишилися в РФ, відчувають "вибух патріотизму", у зв'язку з чим потік російських бійців навряд чи зменшиться: "Друзі запитують мене, як воно тут і теж хочуть приїхати".

Журналісти Observer, які побували на прикордонних переходах в Донецькій області зазначають, що прикордонники перевіряють транспортні засоби, які слідують з РФ.

Як заявив командир в одному з контрольно-пропускних пунктів, військові моніторять всі пересування протягом останніх 3 тижнів, однак МВС "самоусунулася" від дій у прикордонному районі.

Однак, незважаючи на те, що влада ввела заборону на перетин кордону чоловіками з РФ у віці від 16 до 60, кордон функціонував у старому режимі, ігноруючи цю заборону, зазначає видання.

Як відомо, раніше бійці батальйону "Схід" у Донецьку зізналися, що вони – "кадировці"  з Чечні.

Сам лідер Чечні Рамзан Кадиров, спершу заперечуючи присутність своїх бойовиків на південному сході України, заявив, що у цих регіонах таки перебувають чеченці.

Українська правдаpowered by lun.ua