Викрадених дітей завезли в Донецьк, що в Ростовській області

Четвер, 12 червня 2014, 23:13

16 дітей-сиріт, яких у Сніжному викрали озброєні терористи "ДНР", перебувають у місті Донецьк Ростовської області Росії.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

У відомстві підкреслили, що російська сторона незаконно дозволила перевезти дітей на територію РФ без відповідних дозвільних документів, а лише за копіями свідоцтв про народження.

У МЗС наголосили, що таким чином, Росія грубо порушила положення Угоди між урядами двох країн від 16 січня 1997 року, а також взяті на себе міжнародні зобов’язання у галузі забезпечення прав дітей, зокрема статті 11 та 35 Конвенції ООН про права дитини.

"Вивезення дітей за кордон за відсутності дозвільних документів дозволяє кваліфікувати дії зловмисників як міжнародне викрадення дітей згідно з Конвенцією про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, з відповідними правовими наслідками для них та інших сторін, за сприяння або з потурання яких вчинено цей злочин", - заявили у відомстві.

Міністерство закордонних справ України надіслало вербальну ноту МЗС Росії з наполегливою вимогою терміново забезпечити негайне повернення дітей в Україну, та притягнути до відповідальності людей, які причетні до сприяння їхньому незаконному в’їзду на територію Росії.

Як відомо, у четвер озброєні бойовики захопили автобус, яким їхали на відпочинок до Дніпропетровської області 25 дітей-сиріт і вихованців дитячих будинків сімейного типу. Транспорт розвернули в бік контрольно-пропускного пункту "Должанський" на Луганщині.

powered by lun.ua