Ходорковський: У конфлікті з Україною Путін підставив мільйони росіян

П'ятниця, 13 червня 2014, 12:41

Екс-глава концерну ЮКОС Михайло Ходорковський вважає неприйнятними для України умови президента РФ Володимира Путіна. Він заявив, що конфлікт з Україною має для росіян негативні наслідки.

Про це він сказав в інтерв'ю Deutsche welle.

"Я переконаний, що сторонам необхідно розмовляти, тому що ситуація, в якій опинилася Україна хоч і дуже важка, але ситуація, в яку себе загнав президент Путін, не менш складна. Якщо не розмовляти, то, звичайно, можна дійти до ще більшої біди ", - заявив Ходорковський.

За його словами, особиста позиція Путіна у вирішенні конфлікту з Україною дуже важлива.

"Без жодного сумніву, у Путіна - а тут важлива тільки позиція особисто Путіна - є набір умов, які він хотів би висунути Україні. Якщо Україна їх прийме, то Путін, вважаю, припинить ті чи інші дії щодо України. Тільки от чи залишиться у разі виконання таких умов Україна незалежною державою, в цьому я не сильно впевнений ", - сказав він.

При цьому Ходорковський додав, що ці умови можна скорегувати.

"При певному рівні протидії, однак, умови Путіна можуть бути скориговані в бік більш розумних. Чи є санкції тим самим способом протидії, в цьому я не переконаний на 100 відсотків", - заявив він.

Він наголосив, що якщо Україна хоче свободи і суверенітету, то їй доведеться їх відстоювати.

Ходорковський зазначив, що дії Путіна призвели до негативних наслідків для росіян і Росії в цілому.

"Замість можливості в досить близькій перспективі за рахунок економічної привабливості Росії, за рахунок її певного лідерства в галузі техніки і наукових досягнень на євразійському просторі, замість того, щоб, використовуючи таку "м'яку силу" домогтися об'єднання навколо себе тих народів і держав, які варто було б об'єднати нашій країні, наш президент домігся абсолютно протилежного", - заявив Ходорковський.

За його словами все менше країн, які хочуть підтримувати з Кремлем політичні відносини.

"Якщо економічні взаємини з нами ще готові і зацікавлені підтримувати - а подітися тут деяким країнам, можливо, і нікуди, то в плані політичних взаємин ситуація в сьогоднішньому Євразійському союзі виглядає значнл гірше, ніж це було спочатку. Сусідні країни дуже напружилися", - сказав Ходорковський.

Більш того, за його словами, ті росіяни, які живуть за межами Росії - в Прибалтиці, в інших країнах колишнього СРСР - відчувають на собі тягар недовіри, що виник по відношенню до них в результаті дій російського президента.

"Скажу, можливо, дещо грубо, але, думаю, що справедливо: Володимир Володимирович просто підставив мільйони росіян", - резюмував Ходорковський.

Як повідомлялося, популярність президента Володимира Путіна серед його земляків на тлі конфлікту з Україною продовжує зростати. Його рейтинг склав 83%.

Таким чином, рейтинг російського президента наблизився до часів воєн у Чечні та Грузії.

powered by lun.ua