Терористи підбили літак у Луганську. На борту було щонайменше 49 осіб

Субота, 14 червня 2014, 10:04

У ніч із 13 на 14 червня терористи підбили військово-транспортний літак Повітряних сил Збройних сил України ІЛ-76, який заходив на посадку в аеропорту Луганськ.

Як повідомляє Міністерство оборони, літак перевозив особовий склад для ротації, окрім військовослужбовців на борту були техніка, спорядження та продовольство.

Літак був уражений вистрілами вогнем із зенітної установки та крупнокаліберного кулемета.

Керівництво Міноборони, Генерального штабу ЗСУ та командування Повітряних сил ЗСУ "висловлює щирі співчуття батькам, рідним та близьким загиблих військовослужбовців у зв’язку із трагічною непоправимою втратою".

Кількість загиблих у повідомленні не уточнюють.

CNN із посиланням на джерело повідомляє, що щонайменше 49 осіб було на борту збитого літака, але поки не відомо точно, чи хтось вижив, чи всі загинули.

Момент вибуху літака зафіксували камери спостереження, повідомляє група "Інформаційний спротив".

   

Як стало відомо пізніше, за оперативними даними групи "Інформаційний Опір", на позиції терористів поблизу Луганського аеропорту, з якої імовірно був вражений Іл-76 сил АТО, були знайдені три пускові труби 9П39-1 від ПЗРК 9К38 "Игла".

Два ПЗРК "Игла" використані, один - технічно несправний (ракета 9М39 залишилася в трубі).

Також на місці засідки терористів знайдені порожні банки з-під консервів, випущених ЗАТ "Орелпродукт", г.Мценск (Росія).

Самі терористи з ЛНР прокоментували факт збиття літака так: "наше керівництво (самопроголошений губернатор ЛНР) дало нам вказівку - в рамках Донецької області не має бути ніяких польотів військових літаків. Я дав наказ, і ми з хлопцями розстріляли цей літак". 

За словами невідомого представника ЛНР, який дав коментар телефоном російському телеканалу, літак задимився та пішов у напрямку шахти "Самсоновская - Западная" у бік Донецька. Праве крило в нього димило. В районі аеропорту був великий стовп диму. Більше ми не бачили". 

Українська правда 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування