ГПУ в липні ознайомить підозрюваних у вбивствах на Майдані з доказами

Понеділок, 23 червня 2014, 09:58

Генпрокуратура завершує досудове розслідування щодо перших трьох співробітників "Беркуту", причетних до розстрілу учасників Майдану в Києві 18-20 лютого.

Про це заявив генеральний прокурор Віталій Ярема за підсумками Дня відкритих дверей у Головному слідчому управлінні ГПУ, організованого для родичів загиблих із "Небесної сотні".

За словами Яреми, на початку липня планується ознайомити обвинувачених і потерпілих з матеріалами кримінальних проваджень, повідомляє прес-служба ГПУ.

Генпрокуратура підготувала десятки томів із свідченнями та іншими даними слідчих (розшукових) дій, на основі яких в кінцевій редакції сформулювано підозру у перевищенні влади, скоєнні навмисних вбивств та замахів на вбивства при обтяжуючих обставинах.

День відкритих дверей в Головному слідчому управлінні ГПУ зібрав близько 200 потерпілих під час масових вбивств.

Зустріч слідчих на чолі з заступником генпрокурора Олексієм Баганцем допомогла налагодити безпосередні контакти з родинами загиблих, що прибули з різних областей України, зазначає прес-служба.

Постраждалі отримали можливість детально ознайомитися з зібраними матеріалами, зацікавленим роз’яснили всі необхідні норми закону, а також порядок проведення слідчих дій, також почали повертати речі загиблих близьким та рідним.

Родичі постраждалих (не тільки в Києві, а й на "євромайданах" в інших містах України) отримали детальні юридичні консультації, наголошує Генпрокуратура.

"Встановити істину і притягнути всіх винних у скоєнні злочинів на Майдані залишається нашим головним пріоритетом", - заявив Ярема і додав, що на це спрямовані найкращі сили ГПУ.

Відомство інформує, що згодом обвинувачувальні акти будуть представлені на розгляд суду, за підсумками якого суд присяжних зможе неупереджено визначити міру вини за масові вбивства на Майдані і покарання – аж до пожиттєвого ув’язнення.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.