Керрі: Путін має публічно закликати бойовиків скласти зброю

Середа, 25 червня 2014, 21:09

Суворі економічні санкції проти Росії з боку Заходу готові й опрацьовані, але наразі вони не запроваджуватимуться.

Про це за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі у середу, 25 червня, заявив державний секретар США Джон Керрі.

За його словами, від президента Росії Володимира Путіна очікують публічного заклику до проросійських бойовиків на сході України скласти зброю і вжиття всіх заходів для припинення потоку зброї та бойовиків через російсько-український кордон.

Водночас Керрі зауважив, що рішення не застосувати санкції "може бути скасоване буквально за 10 хвилин", якщо російська сторона не створить умов для реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка.

"Українська сторона також має вжити заходів. Мирний план президента Порошенка є таким прикладом", – відзначив Джон Керрі.

Він також згадав про трагедію із збиттям проросійськими бойовиками українського військового гелікоптера під Слов’янськом 24 червня, у вівторок, внаслідок чого загинули троє членів екіпажу і шестеро українських військовослужбовців.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який також взяв участь у зустрічі в Брюсселі, повідомив, що Північноатлантичний альянс ухвалив рішення створити три трастові фонди для підтримки сфери безпеки України і нарощування її оборонного потенціалу.

Радіо Свободаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!