Бойовики не дають експертам працювати на місці падіння збитого "Боінга"

П'ятниця, 18 липня 2014, 12:29

Бойовики "ДНР" перешкоджають проведенню гласного міжнародного розслідування катастрофи малайзійського "Боінга" біля Тореза.

Про це заявив голова Донецької обласної держадміністрації Сергія Тарути

"Бойовики перешкоджають роботі українських фахівців на місці трагедії й оголосили про бажання вивезти "чорні скриньки" і тіла жертв до Росії", - йдеться у його заяві.

"У цьому зв'язку я звертаюся до учасників женевського процесу (Росії, США і ЄС), ООН, ОБСЄ, усіх міжнародних організацій із ініціативою примусити ДНР до створення коридору для доставки до місця трагедії всього необхідного обладнання і персоналу", - заявив Тарута. 

"Також необхідно в найкоротший термін створити навколо трагедії 30-кілометровий периметр безпеки й припинити вогонь. Територія трагедії повинна стати доступною та вільної від зброї", - закликав він.

За словами Тарути, поки цього не зроблено, "говорити про те, що розслідування буде відкритим і об'єктивним не видається можливим, а поведінку ДНР слід розглядати як спробу перешкоджання правосуддю й приховання доказів".

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи селекторну нараду про мобілізаційні заходи в п'ятницю, також заявив, що комісія з розслідування не може потрапити до місця падіння збитого пасажирського літака.

"На даний момент ці бандити поки не допускають наші національні агентства з питань розслідування авіакатастрофи до місця трагедії", - сказав він, цитує "Інтерфакс-Україна".

"І зараз правоохоронними органами й ОБСЄ робимо все для того, щоб національна комісія з розслідування цієї трагедії потрапила до місця події", - заявив Яценюк.

Він закликає до міжнародного розслідування авіакатастрофи малайзійського лайнера в Донбасі.

"Ми почали незалежне розслідування й звернулися до урядів країн для того, щоб провести міжнародне розслідування цієї жахливої трагедії, яка, безсумнівно, є терористичним актом", - сказав прем'єр.

"Ми звертаємося до всіх відповідних до урядів (із проханням) допомогти Україні в розслідуванні цієї терористичної атаки, установити місце, з якого було здійснено відповідний пуск, і встановити причетність інших країн до цієї терористичної атаки", - заявив Яценюк.

Він запевнив: "Ми будемо діяти винятково в рамках міжнародного права. Ми зберемо всі докази, ми проведемо всі експертизи, залучимо міжнародне співтовариство".

"Світ повинен знати реальне ім'я злочинців, і світ повинен знати ті країни, а точніше ту країну, яка підтримує цих бандитів", - наголосив Яценюк.powered by lun.ua