Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію щодо авіакатастрофи

Понеділок, 21 липня 2014, 22:21

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію за фактом аварії лайнера авіакомпанії Malaysia Airlines 17 липня в Донецькій області.

Проект документа, запропонований Австралією, було поширено серед дипломатів РБ ООН у суботу. У нього були внесені фрагменти документа, підготовленого РФ.

У резолюції члени Ради зажадали негайно припинити в районі, безпосередньо прилеглому до місця катастрофи, всі військові дії для організації безпеки при проведенні міжнародного розслідування. Рада зажадала від озброєних груп забезпечити доступ слідчих органів до місця трагедії.

Документ підтримали всі 15 членів Ради.

"Рада безпеки ООН найрішучішим чином засуджує дії, що призвели до того, що 17 липня в Донецькій області, Україна, був збитий літак компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував рейс МН17, в результаті чого трагічно загинули 298 осіб", - йдеться в ухваленій резолюції.

Радбез підтримав зусилля з організації всебічного, ретельного незалежного міжнародного розслідування цього інциденту.

Члени Ради висловили заклопотаність у зв'язку з повідомленнями про недостатній і обмежений доступ до місця катастрофи.

У цьому зв'язку Рада зажадала "від озброєних груп, що контролюють місце катастрофи і прилеглий район, утримуватися від будь-яких дій, які можуть становити загрозу для недоторканності місця катастрофи, в тому числі від знищення, переміщення або пошкодження великих і дрібних уламків, апаратури, особистого майна або залишків...".

Члени Ради зажадали негайно надати відповідним слідчим органам, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і представникам інших відповідних міжнародних організацій безпечний, гарантований, всебічний і необмежений доступ до цього місця і прилеглих районів, як того вимагають правила ІКАО.

"Рада Безпеки вимагає негайно припинити в районі, безпосередньо прилеглому до місця катастрофи, всі військові дії, в тому числі що ведуться збройними групами, з тим щоб дозволити забезпечити охорону і безпеку при проведенні міжнародного розслідування", - йдеться в прийнятій резолюції.

У ній члени Ради заявили, що наполягають на гідному, поважному і професійному поводженні з тілам.

Рада вимагає притягти до відповідальності осіб, винних у трагічному інциденті.

Члени Ради вітали запропоновану Генеральним секретарем допомогу ООН в цьому розслідуванні і попросили Генерального секретаря визначити можливі варіанти такої допомоги.

Як відомо, літак "Боїнг-777" Malaysia Airlines, що слідував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), розбився 17 липня в Донецькій області. Загинули 298 осіб.

СБУ відкрило кримінальне провадження за статтею "теракт" КК України.

Літак розбився на підконтрольній бойовикам території. Пошукові роботи виконувалися під їхнім наглядом.

Українська правдаpowered by lun.ua