В "Ударі" здивовані відставкою Яценюка і визначаються, чи голосувати за неї

12 переглядів
Четвер, 24 липня 2014, 19:29

Прем'єр Арсеній Яценюк, незважаючи на заяву про відставку, залишається на своїй посаді до відповідного голосування у Верховній Раді.

Про це нагадав лідер фракції "Удар" Віталій Ковальчук.

"Лише після того, якщо Верховна Рада підтримала, ухвалила позитивне рішення, тоді весь Кабінет Міністрів іде у відставку, і Верховна Рада визначається з тим, хто виконуватиме обов'язки прем'єр-міністра. Отже, пан Яценюк на сьогодні прем'єр-міністр. Турчинов у порушення закону про Кабмін не поставив цього питання на голосування", - сказав він журналістам у Києві в четвер.

Він також додав, що був здивований заявою Яценюка.

"Якщо він говорить, що є відповідальним політиком, то він на сьогодні демонструє свою спробу уникнути відповідальності, по-друге, він демонструє нездатність до налагодження нормального діалогу з Верховною Радою", - сказав голова фракції.

"Я думаю, що мине якийсь час, пан Яценюк зробить певні висновки із сьогоднішнього свого емоційного виступу. Я думаю, що народ дасть гідну оцінку його заявам, а завтра у Верховній Раді триватиме нормальна робота, і під час години запитань до уряду пан Яценюк, у мене є надія, ще раз внесе принаймні закон про внесення змін до бюджету та про внесення змін до Податкового кодексу", - сказав Ковальчук.

"Якщо він хоче, щоб в Україні був порядок, щоб було забезпечено Збройні сили, для того, щоб ми розуміли, що можемо протистояти тероризму, він має все-таки піти на діалог із Верховною Радою", - наголосив він.

На запитання, чи будуть депутати фракції "Удар" голосувати за відставку Яценюка, він відповів, що це буде визначено на засіданні фракції.

Водночас позафракційний депутат Юрій Мірошниченко зазначив, що парламент не зобов'язаний ставити на голосування відставку уряду та прем'єра.

"Ми сьогодні почули виступ прем'єр-міністра, який особисто заявив про відставку уряду. Відставка прем'єра тягне за собою відставку Кабінету міністрів... це є в Конституції. Тому, ніяких додаткових голосувань не потрібно", - сказав він журналістам у четвер у Києві.

Депутат також поклав всю відповідальність за подальші процеси в країні на фракції "Свобода" та "Удар", які ініціювали розвал коаліції.

Як відомо, 24 липня уряд під головуванням прем'єра Арсенія Яценюка подав у відставку через розпад коаліції.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua